7.56

8 let, 2 meseca

Torek, 17. 8. 2010, 7.56

Birsa in Samardžič v gosteh minimalno poražena

Auxerre Valterja Birse je bil na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov poražen pri Zenitu, Tottenham pa v Bernu. Miral Samardžič je z moldavskim Šerifom izgubil proti Baslu z 0:1.

Zenit je do zmage prišel z zadetkom Aleksandra Keržakova v uvodnih minutah, vendar tudi Auxerre je imel svoje priložnost za izenačenje, a so bili njegovi napadalci v zaključkih akcij premalo natančni. Valter Birsa je za francoskega predstavnika v Sankt Peterburgu igral do 70. minute. Zelo razburljivo je bilo v Švici, kjer je Young Boys proti favoriziranemu Tottenhamu vodil že s tremi zadetki prednosti, a so si Londončani pred povratno tekmo vseeno uspeli pripraviti boljše izhodišče, kot je sprva kazalo.

Miral Samardžič je gostoval pri Baslu in izgubil z minimalnim rezultatom (0:1). Slovenski nogometaš je na igrišču preživel vseh 90 minut, v 53. minuti pa je prejel rumeni karton.