7 let, 12 mesecev

angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Arsenal Liverpool Manchester City

Sobota, 8. 8. 2015, 9.19

Arsenal z eksplozivnim uvodom razorožil Man Utd

V osmem krogu angleške premier league sta v Liverpoolu mestna tekmeca odigrala brez zmagovalca. Ranjeni Arsenal se je izkazal proti Manchester Unitedu. Chelsea ponovno poražen.

Manchester City je po zaslugi petih golov Sergia Agüera ugnal Newcastle. Argentinski napadalec je za svoj podvig potreboval vsega 20 minut. S tem je postal novi rekorder angleške lige. Prejšnji rekorder Jermain Defoe je za pet doseženih golov potreboval 36 minut leta 2009.

Prvak Chelsea je po remiju proti srakam in porazu v ligi prvakov doživel še en udarec in z 1:3 izgubil s Southamptonom. Težave portugalskega trenerja na klopi Londončanov Joseja Mourinha so vse večje.

Se je pa težavam oziroma slabim rezultatom kar sam izmaknil nizozemski trener Dick Advocaat, ki je zaradi slabih rezultatov odstopil z mesta trenerja angleškega prvoligaša Sunderlanda, ki ga je vodil od marca. V osmih tekmah te sezone je Sunderland zbral le osem točk in zaseda predzadnjo mesto.

V derbiju kroga je Arsenal nadigral Manchester United. Vse se je pravzaprav končalo že v 19. minuti, ko je drugič za domače zadel Alexis Sanchez in postavil končnih 3:0.