6. 5. 2014,
18.16

7 let, 12 mesecev

Liverpool Manchester City angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Diego Costa Everton Tottenham

Torek, 6. 5. 2014, 18.16

Arsenal osvojil Etihad in osrečil Chelsea

Vodilni Chelsea je v 22. krogu v gosteh pomendral labode iz Swanseaja, Southampton pa je ohranil tretje mesto z zmago v Newcastlu. Na derbiju med Manchester Cityjem in Arsenalom bolje kaže gostom.

Otoški derbi na Etihadu so bolje začeli izbranci Arsena Wengerja. V 24. minuti so z bele točke prek Španca Santija Cazorle povedli z 1:0, prekršek za najstrožjo kazen pa je storil Vincent Kompany, ki je nepravilno zaustavil prodirajočega Nacha Monreala. Gostitelji so bili mnenja, da je sodnik prestrogo pokazal na belo točko.

City je skušal na vsak način izenačiti, a je obramba Arsenala ostala zbrana, v 66. minuti pa so topničarji prek podajalca Cazorle in strelca Olivierja Girouda ponovno zatresli Cityjevo mrežo. Do konca srečanja so ustavili vse napade angleških prvakov ter poskrbeli za odmevno in zelo pomembno zmago, ki jim bo pomagala k vrnitvi na mesta pod vrhom. Zmage Arsenala se je razveselil tudi mestni tekmec Chelsea, ki je tako ohranil visoko prednost pred najbližjim zasledovalcem Cityjem. Znaša pet točk in zagotavlja Mourinhovi četi bolj sproščeno nadaljevanje angleškega prvenstva.

Slovenskega legionarja Harisa Vučkića v soboto ni bilo na klopi Newcastla.