Evropsko prvenstvo v nogometu

Petek, 15. 7. 2022, 23.08

EP v nogometu za ženske

Angležinje zanesljivo, Avstrijke presenetljivo v četrtfinale

Anglija Norveška | Angležinje zanesljivo osvojile prvo mesto v skupini.  | Foto Reuters

Angležinje zanesljivo osvojile prvo mesto v skupini.

Ženska nogometna reprezentanca Anglije je zanesljivo osvojila prvo mesto v skupina A evropskega prvenstva. Na domačem prvenstvu so Angležinje zabeležile tri zmage, danes so v Brightonu s 5:0 premagale Severno Irsko. Nekoliko presenetljivo pa je v četrtfinale napredovala tudi Avstrija, ki je z 1:0 premagala Norveško.

nemške nogometašice
Sportal Po Angležinjah in Nemkah ekspresno v četrtfinale še Francozinje

Norvežanke se tako drugič zapovrstjo poslavljajo že po skupinskem delu EP, medtem ko bodo Avstrijke drugič v nizu igrale v izločilnih bojih. Polfinalistke EP 2017 v četrtfinalu čaka zahtevna naloga, saj bodo njihove tekmice v četrtek Nemke, ki so si že krog pred koncem zagotovile prvo mesto v skupini B.

Danes je edini zadetek za Avstrijo dosegla Nicole Billa v 37. minuti. Čeprav so bile Norvežanke pred dvobojem rahle favoritinje, pa je očitno posledice pustil visok poraz v prejšnjem krogu proti Angležinjam z 0:8.

Domačinke tokrat niso bile tako zelo učinkovite, so pa vseeno zabile pet golov Severnim Irkam. V prvem polčasu sta bili za Anglijo natančni Fran Kirby (41.) in Beth Mead (45.). V drugem delu je hitro tri točke potrdila Alessia Russo (48., 53.). Končni izid je postavila Kelsie Burrows z avtogolom v 76. minuti.

Angležinj danes s klopi ni vodila selektorica Sarina Wiegman. Nizozemka je bila namreč na testiranju pred tekmo pozitivna na novi koronavirus. Kljub temu to ni vplivalo na podobo domačink, ki so proti vratom Severnih Irk sprožile kar 28 strelov. S prvega mesta v skupini A še čakajo na tekmice v četrtfinalu.

Tekmo bodo odigrale v sredo, nasproti pa jim bodo stale bodisi Danke bodisi Španke, ki se bodo v skupini B udarile za drugo mesto. Dvoboj bo na sporedu ob 21. uri. Ob isti uri bo še tekma Nemčija - Finska, ki ne odloča o ničemer.