Sreda, 16. 9. 2009, 23.38
10 let, 3 mesece
Zdovc: Zame so heroji
Samo Udrih, košarkar Slovenije "Vnovič smo igrali težko tekmo. Že nekaj časa nazaj smo se fantje odločili, da ne bomo kalkulirali. V garderobi smo se zmenili, da gremo na zmago. Začeli smo dobro, nato pa so nas Turki zmedli s cono. Nismo dobro vedeli, kako reagirati. Zaradi tega smo izgubili kar nekaj žog. Na koncu smo se uspeli zbrati in s skupnimi močmi dobro odigrali v obrambi ter zmagali."
Boštjan Nachbar, košarkar Slovenije "Veseli smo, da smo osvojili prvo mesto v naši skupini in da potujemo v četrtfinale z zmagovitim nizom. Ravno zaradi tega nismo želeli razmišljati o čem drugem, saj smo imeli v glavi le eno – zmago. Res, da smo imeli nekaj težav v igri, vendar smo vnovič dokazali, da se znamo znajti v težkih trenutkih, kar nas dela le večje. V zaključku tekme sem padel na tla in začutil bolečino v zapestju. Mislim, da bo vse v redu, bom pa jutri zjutraj videl, če bo slučajno kakšna reakcija. Upam, da je ne bo."
Jure Zdovc, selektor Slovenije "Čestitam igralcem. Zame so heroji, saj dobro reagirajo na vse kljub težavam, ki nas bremenijo. Vedno se borijo in ne kalkulirajo niti za hip. Čez dva dni imamo odločilno tekmo tega prvenstva. Naše misli so že osredotočene na Hrvaško, zato ne vidim razloga, da bi preveč govoril o tekmi s Turčijo. Pomembno je bilo, da smo zmagali in preskakali tekmeca. To je bil glavni razlog, da smo zmagali."