4. 2. 2008,
8.02

Ponedeljek, 4. 2. 2008, 8.02

Vujačič znova uspešen

V noči na ponedeljek sta bili v košarkarski ligi NBA odigrani dve srečanji. Los Angeles je v gosteh premagal Washington, Saša Vujačič pa je k zmagi prispeval 12 točk, skok in tri asistence.

''Jezernike'' je v dvorani Verizon Center v Washingtonu spremljal njihov bodoči soigralec Pau Gasol, ki se je v petek zvečer iz Memphisa preselil v ''mesto angelov'' in bo prvič zaigral na torkovi tekmi proti New Jerseyju, njegovi novi soigralci pa so tudi brez pomoči španskega krilnega centra zanesljivo zmagali. Kalifornijska ekipa je vse dvome o zmagi razrešila v prvi četrtini, ki jo je dobila s 30:15, nadaljevanje pa je bila zgolj rutina. Najbolj učinkovit je bil Kobe Bryant s 30 točkami, kar 19 pa jih je dosegel v uvodnih dvanajstih minutah. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Antawn Jamison z 21 točkami in 11 skoki.

Detroit je v Auburn Hillsu povozil Dallas, prvo ime dvoboja pa je bil 33-letni Rasheed Wallace, ki je 21 točkam dodal še devet skokov. Pri razglašenih ''teličkih'' je Dirk Nowitzki dosegel 15 točk, a kaže omeniti, da je bil met nemškega igralca iz igre naravnost porazen (3:18).

Liga NBA, 3. februar

Washington : L.A. Lakers 91 : 103 Jamison 21 in 11 skokov, Butler 15; Bryant 30, Radmanović 15, Vujačič 12, skok in 3 podaje

Detroit : Dallas 90 : 67 Wallace 21, Prince 16, Brezec ni igral; Howard in Nowitzki po 15