8 let, 1 mesec

Miami Heat Boston Celtics

Ponedeljek, 23. 4. 2012, 19.58

"Vročica" nemočna brez Jamesa in Wada (video)

Moštvo Miami Heat je v noči na sredo gostovalo v Bostonu. "Vročica" je bila nemočna brez LeBrona Jamesa in Dwyana Wada, ki sta po odločitvi trenerja počivala.

Črnogorec Saša Pavlović je 12 od svojih 16 točk zadel v zadnji četrtini in zagotovil zmago ekipe Boston Celtics v dvoboju z Miami Heat z 78:66. Pavlović je izkoristil priložnost, saj sta trenerja obeh ekip, vodilnih v atlantski in jugovzhodni skupini, odpočila svoje najbolje igralce pred prvim krogom končnice. Tako za poražene goste niso igrali LeBron James, Chris Bosh in Dwyane Wade, za gostitelje pa Ray Allen, Kevin Garnett in Rajon Rondo.

V Atlanti, olimpijskem mestu leta 1996, je bil mož odločitve Joe Johnson (28 točk), saj je zadel odločilno trojko v zadnji minuti. Atlanta je tako naredila še en korak na poti k prednosti domačega igrišča v prvem krogu. Blake Griffin je bil s 36 točkami sicer prvi strelec tekme, kar pa ni bilo dovolj za zmago gostov. V Oklahomi je Kevin Durant zmogel 32 točk, rezervist Daequan Cook pa je vseh 19 točk nanizal v zadnji četrtini.

V Salt Lake Cityju, kjer so bile OI leta 2002, so si gostitelji zagotovili nastop v končnici po zmagi s Phoenixom. Slednje jim ni uspelo v zadnjih dveh letih. Za zmago imata največ zaslug Paul Millsap (26 točk) in Al Jefferson, ki je dosegel vse točke za domače za delni izid 8:0 v zadnji četrtini. Še bolj izenačeno je bilo v Oaklandu, kjer so sodniki odločili, da je Chris Wright 1,5 sekunde pred koncem nepravilno izbil žogo iz obroča in tako je Marco Belinelli s košem odločil dvoboj.

Liga NBA, 24. april:

Oklahoma City Thunder : Sacramento Kings 118:110 Durant 32, Cook 19; Cousins 32, Thompson 22

Boston Celtics : Miami Heat 78:66 Pavlovic 16, Daniels 13; Miller 12, Jones 11

Atlanta Hawks : Los Angeles Clippers 109:102 Johnson 28, Teague 21; Griffin 36, Paul 34

Golden State Warriors : New Orleans Hornets 81:83 Thompson 16, Rush 15; Belinelli 23, Landry 14

Utah Jazz : Phoenix Suns 100:88 Millsap 26, Jefferson 18; Redd in Dudley po 15