21. 3. 2008,
8.19

Petek, 21. 3. 2008, 8.19

Večer gostov

V noči na petek so bile v severnoameriški poklicni ligi NBA odigrane tri tekme, vse pa so se končale z zmago gostov.

Košarkarji Los Angeles Lakers so v noči na petek v severnoameriški ligi NBA na gostovanju pri Utah Jazz slavili zmago s 106:95, Slovenec v dresu kalifornijskega moštva Saša Vujačič pa je v 19 minutah k zmagi prispeval 11 točk in tri skoke. V preostalih tekmah so Chicago Bulls z 80:102 izgubili proti San Antonio Spurs, Dallas Mavericks pa v domači dvorani American Airlines Arena z 90:94 proti vodilni ekipi lige Boston Celtics. Slednja je tako prišla do treh zmag zapored in zagospodarila v Teksasu kot še nobena v zadnjih sedmih letih; tri zmage v Teksasu so leta 2001 vknjižili Sacramento Kings. Vendar pa so košarkarji Bostona med drugim ugnali tudi branilce naslova prvaka NBA San Antonio Spurs ter končali izjemen zmagoviti niz Houston Rockets, z 22 zmagami drugi najdaljši v NBA.

Liga NBA, 20. marec

Chicago Bulls : San Antonio Spurs 80:102 Deng 18, Gooden 16; Parker 23, Duncan 22

Dallas Mavericks: Boston Celtics 90:94 Howard 24, Nowitzki 22 in 19 skokov; Pierce 22, 13 skokov, Allen 21

Utah Jazz : Los Angeles Lakers 95:106 Williams 26, Boozer 23; Bryant 27, Odom 21, Vujačič 11 v 19 minutah