15.39

8 let, 1 mesec

Srbija Francija Tony Parker

Petek, 16. 8. 2013, 15.39

Srbi so bili izgubljeni, se spogledovali z zmago, na koncu so se veselili Francozi

V francoskem Antibesu sta se v pripravljalni tekmi pomerila domača košarkarska reprezentanca in Srbija. V izjemno razburljivem obračunu so po podaljšku zmagali Francozi.

Po prvem polčasu ni kazalo, da bi lahko Srbi ogrozili Francoze pri zmagi. Trikolori so namreč vodili s trinajstimi točkami razlike pri rezultatu 38:25. Nato se je jim je zaustavilo.

Srbi so počasi prevzemali pobudo in imeli tri minute in pol pred koncem prednost sedmih točk (67:60), a niso zdržali. Ob koncu so jim roke zadrhtele. Francozi so izenačili na 69:69, Nemanja Bjelica pa je imel 7,7 sekunde pred koncem rednega dela prosta meta in oba zgrešil.

Sledil je podaljšek petih minut, ki so ga bolje začeli Tony Parker in druščina. Z delnim izidom 5:0 so izbrancem Dušana Ivkovića hitro pobegnili, a so se vrnili pri 74:74. Pri tem rezultatu se je srbsko moštvo tudi zaustavilo in aktualni evropski podprvaki so na koncu zmagali z 79:74.