1. 5. 2009,
22.01

Petek, 1. 5. 2009, 22.01

Šoštanjčani do druge zmage

Košarkarji Elektre Esotecha so v 12. krogu lige UPC za prvaka premagali Hopse Polzelo s 101:85 (25:21, 47:48, 82:63).

Košarkarji iz Šoštanja so dosegli drugo zmago v ligi za prvaka, Polzeljani pa so doživeli četrti poraz v zadnjih petih tekmah, odkar se je poškodoval in zaključil sezono njihov najboljši mož Shawn King. Elektra Esotech je vse dvome o zmagovalcu rešila pred zadnjo četrtino, saj je v obdobju med 18. in 30. minuto tekmeca nadigrala z izidom 47:18.

Sredi druge četrtine so gostje pokazali zobe in povedli s 45:35, toda njihov pobeg se je končal že pred odmorom, dokončno pa v tretji četrtini, v kateri so domači dosegli kar 35 točk. Ivanoviču in Ćupu, ki sta že v prvem polčasu dosegla po 14 točk, se je pridružil še Radunović, ki je iz hitrih protinapadov kot za šalo polnil koš Hopsov in bogatil osebno statistiko. Na koncu so omenjeni trije dosegli skupaj kar 78 točk Elektre. Radunović jih je zbral 30, Ćup je 25 točkam dodal 10 skokov, Ivanovič pa je ob 23 točkah zbral še šest podaj.

V predzadnjem krogu - na sporedu je sredi prihodnjega tedna - bo Elektra Esotech gostovala pri Zlatorogu, Hopsi pa bodo gostili Helios.