18. 1. 2008,
8.11

Petek, 18. 1. 2008, 8.11

Sončni žarki segli nad Los Angeles

Košarkarji v ligi NBA so v noči na petek odigrali tri dvoboje. Phoenix je v gosteh zadal poraz Jezernikom, Saša Vujačić pa je v 15 minutah dosegel 10 točk. San Antonio je klonil proti Clevelandu.

LeBron James (27 točk), Zydrunas Ilgauskas (17 točk) in Anderson Varejao (12 točk, 14 skokov) so se s soigralci iz Clevelanda oddolžili Ostrogam za poraz v lanskem finalu lige NBA.

V prvem srečanju teh dveh moštev v novi sezoni je Manu Ginobili dosegel 31 točk, Tony Parker 23, Tim Duncan pa ob 11 skokih 20 točk. Slednji je izenačil na 88:88, nato pa je 33 sekund pred koncem James postavil končni izid srečanja. Parker je namreč nato zgrešil oba prosta meta, tudi zadnji poskus Ginobilija pa ni zadel cilja. San Antonio, ki je v junijskem finalu prejšnje sezone v NBA premagal Konjenike s 4:0, je v tej sezoni izgubil četrti dvoboj pred svojimi gledalci.

V Denverju je Linas Kleiza z 41 točkami dosegel osebni rekord, Allen Iverson je dodal 28 točk, Carmelo Anthony 23, Marcus Camby pa 24 skokov in 11 blokad za Denver, ki je po dveh izgubljenih dvobojih znova slavil. Deron Williams je bil s 23 točkami prvi mož Utaha, ki je izgubil po štirih zaporednih zmagah.

Niz Vujačića v zadnji četrtini

Phoenix je z zmago v Los Angelesu znova prevzel vodstvo v zahodni konferenci. Ko je bil na začetku zadnje četrtine na klopi prvi zvezdnik Jezernikov Kobe Bryant (30 točk), je Saša Vujačić dosegel prvih osem točk v tem delu igre, Lamar Odom (po 19 točk in skokov) pa je dodal koš, s čimer so se gostitelji približali tekmecem na 71:79. Vendar pa je bilo to tudi vse, kar so zmogli domači košarkarji, saj Phoenix zmage ni izpustil iz rok. Leandro Barbosa je zbral 22 točk, Shawn Marion 20 točk in 16 skokov, Boris Diaw 19 točk, Amare Stoudemire in Raja Bell po 16 točk, Steve Nash pa ob 13 točkah še 20 podaj. Gostitelji so s tem končali niz sedmih zaporednih zmag, na zadnjih 21 tekmah pa so izgubili le štirikrat. Sonca so pred dvema večeroma izgubila dvoboj z drugo ekipo iz Los Angelesa, Clippers, ker so imela tedaj "le" 40,7-odstotni met iz igre, tokrat so učinek krepko popravila (na 51,9), Jezerniki pa so imeli le 37,9-odstotno uspešnost.

Liga NBA, 17. januar:

San Antonio Spurs : Cleveland Cavaliers 88:90 Ginobili 31, Parker 23, Duncan 20, 11 sk.; James 27, 9 sk., 7 podaj, Ilgauskas 17

Denver Nuggets : Utah Jazz 120:109 Kleiza 41, 9 sk., Iverson 28, 9 podaj, Anthony 23; Williams 23, 12 podaj, Boozer 18, 11 sk.

Los Angeles Lakers : Phoenix Suns 98:106 Bryant 30, Odom 19, 19 sk., Vujačić 10, met za tri 2-5, met za dve 2-4, 2 sk., podaja, ukr. žoga v 15 minutah; Barbosa 22, Marion 20, 16 sk.