7.47

Torek, 18. 12. 2007, 7.47

Phoenix zadal San Antoniu prvi poraz

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je bilo v noči na sporedu osem tekem, prav vsi slovenski reprezentanti, ki igrajo čez lužo, pa so počivali.

Cleveland in Milwaukee sta se razšla po dveh podaljških, s 104:99 so zmagali gostitelji iz Clevelanda. Atlanta je s 116:111 ugnala Utah, Miami Minnesoto z 91:87, Dallas Orlando s 111:108, Portland pa New Orleans z 88:76. Tri ekipe so morale pred domačimi gledalci priznati poraz. New York je z 92:119 klonil proti Indiani, Memphis s 117:125 proti Golden Stateu, San Antonio pa s 95:100 proti Phoenixu.

Cleveland, po besedah nekaterih drugo največje slovensko mesto na svetu, je na krilih LeBrona Jamesa in Zydrunasa Ilgauskasa po dveh podaljških le ugnal Milwaukee. Ilgauskas se je v drugem podaljšku izkazal s šestimi točkami, James, ki je tokrat postal najmlajši igralec v NBA, ki mu je uspelo doseči 9000 točk, pa je bil z 31 točkami najzanesljivejši strelec domačih. Ob tem je James na parketu odigral kar 51 minut od 58. Michael Redd, ki je bil z 22 točkami prvi strelec Milwaukeeja, je odigral 54 minut, Mo Williams pa 51. Cleveland, ki brani naslov prvaka vzhodne konference, je vknjižil šele drugo zmago v zadnjih desetih odigranih tekmah.

San Antonio je moral s 95:100 priznati premoč Phoenixu, Grant Hill je ob tem zbral 22 točk. Spursi so na domačem parketu izgubili prvič v sezoni, kljub dejstvu, da je Tim Duncan v svoji drugi tekmi po vrnitvi na parket zaradi poškodbe nanizal kar 36 točk in 17 skokov. Najbrž je k porazu prispevala tudi poškodba Tonyja Parkerja, ki je izpustil že tretjo zaporedno tekmo. Leandro Barbosa je za Sonca zbral 18 točk.

Dallas je s 111:108 premagal Orlando, Nemec Dirk Nowitzki pa je 11 od svojih 31 točk dosegel v zadnji četrtini. Srečanje je 3,5 sekunde pred koncem z metom preko Nowitzkega skoraj na 109:109 izenačil Keith Bogans, a so sodniki odločili, da je imel košarkar palec na črti meta za tri točke, tako da je na semaforju pisalo 109:108 v korist domačih. Jerry Stackhouse je nato uspešno izvajal še dva prosta meta in domači so se lahko veselili 17. letošnje zmage.

Liga NBA, 17. december

Cleveland : Milwaukee 104:99 /po dveh podaljških/ James 31, 8 sk., Ilgauskas 24, 11 sk; Redd 22, 9 podaj, 7 sk.

Atlanta : Utah 116:111 J. Johnson 26, M. Williams 21; Boozer 39, 12 sk.

Miami : Minnesota 91:87 Wade 30, Haslem 18, 16 sk.; Jefferson 22, 20 sk.

New York : Indiana 92:119 Randolph 26, 9 sk.; Dunleavy 36, J. O'Neal 22

Memphis : Golden State 117:125 Gay 32, Miller 20, 7 podaj, 7 izg. žog, Navarro 17

Dallas : Orlando 111:108 Nowitzki 31, 11 sk., Stackhouse 21; Turkoglu 26

San Antonio : Phoenix 95:100 Duncan 36, 17 sk., Ginobili 18; Hill 22, Stoudemire 17, Nash 10, 10 podaj, 8 sk.

Portland : New Orleans 88:76 Roy 24, 8 podaj, Webster 13; West 21, Chandler 16, 19 sk.