Thermometer Blue 0

ABA poročilo Union Olimpija Stožice

Sobota, 28. 11. 2015, 18.20

Olimpija z zmago proti Metalcu prekinila niz porazov

Košarkarji Uniona Olimpije so v 12. krogu lige Aba premagali Metalac s 76:62. Domači košarkarji so bili boljši tekmec skozi celotno srečanje.

Potem ko so sredi tedna prekinili negativno serijo v evropskem pokalu, so košarkarji Uniona Olimpije končno zmagali tudi v ligi Aba. V Stožicah so se po petih zaporednih porazih veselili zmage proti Metalcu.

Ljubljančani, ki so v regionalnem tekmovanju slavili prvič po 18. oktobru, ko so v gosteh presenetili Crveno zvezdo, so zdaj pri izkupičku 5-7 in so se znova pomaknili proti sredini razpredelnice.

Zmagali so povsem zasluženo, saj so vodili praktično od začetka. Še najbolj napeto je bilo v zadnji četrtini, ko so se gostje iz Valjeva približali na 59:56. Na srečo je imel tokrat trener Gašper Potočnik izjemno razpoloženega Luko Rupnika (prvi organizator igre Zach Wright je poškodovan), ki je z 12 točkami v zadnji četrtini poskrbel, da je zmaga ostala doma.