21.25

Krka

Nedelja, 24. 2. 2013, 21.25

Odličen prvi polčas premalo za Crveno Zvezdo

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige Aba izgubili s Crveno zvezdo z 52:57 (19:14, 32:21, 38:40).

Košarkarji Crvene zvezde nadaljujejo pohod proti zaključnemu turnirju. V Novem mestu so proti slovenskemu prvaku zabeležili deveto zmago v zadnjih desetih tekmah, tako da za Igokeo zanesljivo zasedajo vrh razpredelnice. Krka, ki je nastopila brez poškodovanega Eda Murića in doživela trinajsti poraz, bo morala na jubilejno deseto zmago še malce počakati. Naslednjo priložnost bo imela v petek v slovenskem derbiju proti Unionu Olimpiji v Stožicah.

Novomeščani so izjemno dobro odigrali uvodnih osemnajst minut in katastrofalno naslednjih osem. V tem času je Crvena zvezda naredila delni izid 17:2, se vrnila s petnajstih točk zaostanka in zakoličila pot do zmage.

Krka je najbolj učinkovito ekipo lige, ki v povprečju dosega skoraj 82 točk na tekmo, v prvem polčasu pustila na 21 točkah. Pred tem pa je imela v 18. minuti rekordnih 15 točk naskoka (32:17). A sledile so črne minute varovancev Gašperja Potočnika, ki so za prvi koš v drugem polčasu potrebovali kar pet minut in pol igre, kar so gostje izkoristili in se prebili v vodstvo z 38:32.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Minimalne prednosti 49:45, ki jo je imela Crvena zvezda pet minut pred koncem, Krka ni znala ujeti. Bila je blizu, vendar poskusi z razdalje, en Domna Lorbka in dva Jureta Lalića, niso našli cilja. Beograjčani so tako pričakovano prišli do 16. zmage v sezoni.