Vlatko Čančar Vlatko Čančar NBA Denver Nuggets

Petek, 17. 1. 2020, 7.41

Liga NBA, 16. januar

Vlatko Čančar znova ostal brez priložnosti #video

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar tudi tokrat svojemu moštvu Denver Nuggets ni mogel pomagati do zmage, saj ga trener ni poslal v igro. | Foto Getty Images

Ponoči je bilo v ligi NBA na sporedu zgolj pet tekem. Igral je tudi Denver Vlatka Čančarja, ki pa ga trener spet ni poslal v igro. Denver Nuggets je bil sicer uspešen v podaljšku, ko je s 134:131 premagal nekdanje prvake lige Golden State Warriors. Milwaukee je s 128:123 doma premagal Boston, Phoenix se je v gosteh poigral s Kratkohlačniki iz New Yorka (121:98), Pelikani so doma s 138:132 v podaljšku premagali Utah Jazz, LA Clippers pa so, prav tako doma, razbili Orlando (122:95).

MilwaukeeBucks

Denver Nuggets je zaostajal večji del tekme, največ za 19 točk, nato pa mu je dobro minuto pred iztekom renega dela uspelo izenačiti, in v podaljšku ustvariti razliko v svoj prid.

Najbolj je bil razpoložen Will Barton, ki je dosegel 31 točk. Malik Beasley jih je dodal 27, Nikola Jokić pa je obračun končal s 23 točkami, 12 skoki in osmimi asistencami.

Pri poraženem Golden Statu je bil s 25 točkami najboljši Alec Burks.

Vrhunci obračuna med Denver Nuggets in Golden State Warriors (134:131 po podaljšku)

Phoenix je s 121:98 v gosteh zlahka odpravil New York Knicks, pri čemer je Deandre Ayton za zmagovalce prispeval 26 točk in 21 skokov, Ricky Rubio je dodal 25 točk, 13 podaj in osem skokov, Devin Booker pa 29 točk.

Milwaukee Bucks so v derbiju prvo- in tretjeuvrščene ekipe vzhoda premagali Boston s 128:123, Giannis Antetokounmpo je pri zmagovalcih zbral 32 točk, 17 skokov in sedem podaj, Kemba Walker pa pri poražencih 40 točk in enajst skokov.

New Orleans Pelicans so po podaljšku s 138:132 ugnali Utah Jazz, Brandon Ingram je pri domačih dosegel kar 49 točk, kar je njegov rekord kariere, 8, skokov, 6 podaj, Donovan Mitchell pri gostih pa 46.

Los Angeles Clippers pa so bili s 122:95 boljši od Orlanda, pri čemer je Kawhi Leonard za zmagovalce prispeval 32 točk v 30 minutah, Nikola Vučević pa ob enaki minutaži za poražence 22 točk in devet skokov.

Humoristični vložek na tekmi med Clipers in Orlandom:

Noč na soboto bo pomembna tudi za slovenske ljubitelje košarke. Miami Heat Gorana Dragića bo gostoval v Oklahoma Cityju, Dallas Luke Dončića pa bo gostil Portland.