19.45

Klemen Prepelič Union Olimpija

Sreda, 26. 11. 2014, 19.45

Najboljši strelec tekme Klemen Prepelič premalo za zmago Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v evropskem pokalu. Na gostovanju v predmestju Moskve so bili brez moči proti zasedbi Himkija.

Ruski klub s šestimi zmagami zanesljivo zaseda prvo mesto v skupini D.

Ljubljančani so zaradi zdravstvenih težav nastopili z vsega osmimi igralci. Vseeno pa je odličen osebni izkupiček uspel Klemnu Prepeliču, ki je dosegel 24 točk (indeks 22), in Halilu Kanaceviću (20 točk, 13 skokov, indeks 26).

Za varovance trenerja Aleša Pipana je to tretji poraz v zadnjih sedmih dneh. Izgubili so dve tekmi v evropskem pokalu, eno v ligi Aba, skupna razlika v koših v tem obdobju pa je minus 67.

Težave Uniona Olimpije so zmagovalca tekme določile pravzaprav že pred začetkom tekme, dogajanje na parketu pa je že v prvih minutah potrdilo resnično stanje. Tyrese Rice, eden od najboljših organizatorjev igre v Evropi, je v uvodnih sedmih minutah dosegel 14 točk, Himki pa je imel v 8. minuti že 19 točk naskoka (29:10).

V drugem polčasu se je Union Olimpija za nekaj minut otresla pritiska, prišla v 26. minuti na 69:58, vendar le za kratko, saj so gostitelji že na začetku zadnje četrtine znova vodili s 85:61.

Poraz za Ljubljančane ni tragičen, saj imajo na svojem računu že štiri zmage, od pete, ki jo lahko dosežejo v naslednjem krogu proti madžarskemu Szolnokiju, pa bodo imeli nadaljevanje evropskega pokala v žepu že dva kroga pred koncem prvega dela.