27. 1. 2008,
8.31

Nedelja, 27. 1. 2008, 8.31

Miami prekinil črni niz

V noči na nedeljo so bila v severnoameriški košarkarski ligi NBA odigrana štiri srečanja. Potem ko se je Miami po petnajstih porazih vendarle veselil zmage, je San Antonio klonil.

Pred začetkom sezone so igralci San Antonio Spurs napovedovali obrambo naslova prvaka, toda trenutno niso na čelu lige niti na zahodnem delu lige. Tam je na prvem mestu New Orleans, ki je do osme zaporedne zmage prišel prav v San Antoniu, kjer je David West zablestel v drugem polčasu in skupaj zmogel 32 točk, Chris Paul je dodal 17 točk in 11 podaj, Predrag Stojaković pa s tremi trojkami 22 točk. Hornets so v neverjetnem naletu, saj so na zadnjih osmih tekmah zmagali s povprečno razliko 20,3 točke, zadnja žrtev pa so bili prvaki lige, za katere sta po 17 točk dosegla Tim Duncan in Tony Parker. Duncana, ki v zadnjih 19 minutah ni dosegel točke, je zaustavil Tyson Chandler (osem točk, 12 skokov), čeprav je že v prvem polčasu dobil štiri osebne napake; Spursi so imeli 42 odstotni met iz igre (33:79).

Miami je serijo 15 porazov, najdaljši niz v sezoni v NBA in drugi najslabši v zgodovini ekipe, končal po zaslugi Dwyana Wadea, ki je ob garanju v obrabi dosegel 13 od svojih 35 točk v tretji četrtini, v kateri si je s soigralci priigral devet točk prednosti. Mike Dunleavy mlajši je dosegel 25 točk za Pacerse. Philadelphia je končala niz treh zaporednih porazov po zaslugi Andrea Iguodale (33 točk), na drugi strani pa je Jason Richardson zadel sedem trojk (35 točk). Za Memphis, španski zvezdnik Pau Gasol zaradi težav s hrbtom znova ni igral, je Rudy Gay zbral 34 točk in 12 skokov, največ v karieri. Corey Maggette je bil s 25 točkami prvi strelec ekipe iz Los Angelesa.

Liga NBA, 26. januar:

Miami Heat : Indiana Pacers 98:96 Wade 35 in 8 sk., Blount 19; Dunleavy 25 in 6 sk., Granger 13 in 5 sk.

Charlotte Bobcats : Philadelphia 76ers 96:103 Richardson 35 in 6 sk., Wallace 20 in 10 podaj; Igoudala 33, 6 sk. in 5 podaj, Miller 23 in 9 podaj

Memphis Grizzlies : Los Angeles Clippers 125:120* Gay 34 in 12 sk., Miller 27 in 5 podaj; Maggette 35 in 9 sk., Cassell 25 in 6 sk.

San Antonio Spurs : New Orleans Hornets 78:102 Parker 17 in 6 podaj, Duncan 17 in 8 sk.; West 32 in 7 sk., Stojaković 22