26. 1. 2008,
20.07

Sobota, 26. 1. 2008, 20.07

Ljubljančani spet pokleknili

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. krogu lige NLB v gosteh izgubili proti Ciboni z 80:82 (14:23, 35:35, 54:59).

Ljubljančani so po zmagi v prejšnjem krogu tokrat spet pokleknili. V Zagrebu jim je deveti poraz v sezoni prizadejala Cibona, ki ima zdaj tako kot zeleno-beli deset zmag. Domačini se za novi dve točki lahko zahvalijo predvsem nespretno odigrani končnici Olimpije in najboljšemu strelcu tekme Christopherju Warrenu Levourju, ki je dosegel kar 37 točk.

Cibona je sredi prve četrtine pobegnila in si do konca priigrala devet točk prednosti. Razigrana sta bila predvsem Christopher Warren Levour in Marin Rozić. Kmalu po začetku druge četrtine je prav Warren Levour povišal že na plus 13 (27:14) in kazalo je na lahko zmago gostiteljev. A še v isti tretjini so zmaji poskrbeli za preobrat. S prostima metoma Mihe Zupana so končali delni izid 14:0 in še pred polčasom povedli s 33:31.

A očitno jim je glavni odmor malce spodrezal krila, saj je Zagrebčanom spet uspelo pobegniti, le pet točk naskoka pa je pred zadnjim delom vseeno napovedovalo zanimiv razplet tekme. To se je tudi uresničilo, saj je tokrat razpoloženi Maurice Bailey v 36. minuti zadel za vodstvo z 72:70, Saša Dončić pa je s trojko v 39. minuti povišal prednost na 80:76. A Cibona se ni predala in po minuti odmora zadela dve trojki zapored za končnih 82:80.

Olimpija bo v 20. krogu prihodnjo nedeljo gostila Budućnost, Cibona pa bo čez teden dni gostovala pri Širokem Prima pivu.