Liga NBA, konferenčni polfinale, 10. september

Prvaki so se rešili po dveh podaljških

Kyle Lowry | Toronto je po dveh podaljških izsilil sedmo tekmo. | Foto Reuters

Toronto je po dveh podaljških izsilil sedmo tekmo.

Izjemno napet obračun med Boston Celtics in Toronto Raptors se je končal po dveh podaljških z zmago (125:122) zadnjih, ti so izsilili sedmo tekmo in ostali med živimi. Na zahodu so LA Clippers ugnali Denver Nuggets in si priigrali zaključni žogici za napredovanje v konferenčni finale.

Košarkarjem Boston Celtics ni uspelo izkoristiti zaključne žogice za napredovanje v konferenčni finale, v katerem na svojega nasprotnika že čaka Miami Heat Gorana Dragića. Branilci naslova Toronto Raptors so se izvlekli po dveh podaljških. Toronto je na začetku zadnje četrtine povedel za sedem točk, a je Boston hitro izničil njegovo prednost, ob koncu četrtine pa po novem zaostanku izsili podaljšek.

Po dveh podaljških so s 125:122 slavili igralec obračuna Kyle Lowry in druščina. Štiriintridesetletni Američan je bil eden bolj zaslužnih za zmago, na parketu je preživel 53 minut in pol, v statistiko pa vpisal 33 točk, osem skokov in šest asistenc. Norman Powell, jih je s klopi dodal 23. Na drugi strani je 31 točk in 16 skokov dosegel Jaylen Brown, Jayson Tatum jih je ob porazu dodal 29.

Veteran Kyle Lowry je podaljšal sezono Toronta:

Clippersi odprli vrata napredovanja

LA Clippers so si priigrali dve zaključni žogici za napredovanje. | Foto: Reuters LA Clippers so si priigrali dve zaključni žogici za napredovanje. Foto: Reuters
Na drugem obračunu večera so člani Los Angeles Clippers prišli do tretje zmage nad Denver Nuggets in s tem dveh zaključnih žogic za napredovanje v tretji krog končnice. Ob zmagi s 96:85 je bil pri Kalifornijcih s 30 točkami najbolj razpoložen Kawhi Leonard, ki mu je do trojnega dvojčka zmanjkala ena asistenca (dodal je še 11 skokov). Pri Denverju je točkovno statistiko (26 točk) najbolj napolnil Nikola Jokić.