Partizan Crvena zvezda Budućnost Podgorica liga ABA ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Četrtek, 12. 5. 2022, 20.52

LIGA ABA, POLFINALE

Brez presenečenja Cedevite Olimpije v Beogradu

4

Crvena zvezda Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je na gostovanju pri Crveni zvezdi izgubila z 82:93. Obramba Ljubljančanov je bila preslaba, da bi lahko računali na presenečenje. Jaka Blažič je bil z 20 točkami prvi strelec Olimpije. | Foto Sportida

Košarkarji Cedevite Olimpije na prvem obračunu polfinala lige ABA na gostovanju pri evroligaški Crveni zvezdi niso imeli pravih možnosti za presenečenje, izgubili so z 82:93. Druga tekma, na kateri si Beograjčani lahko zagotovijo finale, bo v ponedeljek v Stožicah. Že v torek zvečer sta polfinalni dvoboj začela Partizan in Budućnost. Beograjčani so prvo tekmo dobili z 82:66.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na zahtevnem gostovanju pri Crveni zvezdi, za katero je bila to prva tekma po treh tednih, zaostajali ves dvoboj, gostitelji so se na dvomestno prednost sicer odcepili šele v drugem delu drugega polčasa, a gostje prave priložnosti za presenečenje niso imeli.

Srečanje v dvorani Aleksandra Nikolića so bolje odprli gostitelji, ljubljanska obramba ni bila na želeni ravni, tako da je Crvena zvezda tri minute pred iztekom četrtine povedla za +9 (26:17), a Ljubljančani so se z delnim izidom 6:0 približali in po prvih desetih minutah zaostajali za tri točke (26:23). Deset ljubljanskih točk je v prvem delu prispeval nekdanji član srbskega kolektiva, zdaj pa kapetan Olimpije Jaka Blažič.

Varovanci Jurice Golemca so drugo četrtino odprli bolje in držali stik z Beograjčani, ki so sicer vmes ušli na +6, a sta Edo Murić s trojko in ob Blažiču še en nekdanji član Crvene zvezde Alen Omić svoje moštvo vrnila na zgolj točko zaostanka. V izdihljajih prvega polčasa so Srbi povedli za sedem točk (53:46), imeli priložnost, da še zvišajo prednost, a je Blažič prestregel žogo, podal do Omića, ta pa je postavil rezultat polčasa (53:48), v katerem je največ točk (14) dosegel Blažič (tri trojke), eno manj pa pri domačih Luka Mitrović.

Fotogalerija s tekme (foto: Sportida):

1 / 28

Gostitelji so v nadaljevanju, ko obramba Cedevite Olimpije znova ni delovala dobro, ušli na najvišjo prednost (+10). Ljubljančani so tekmecu puščali preveč odprtih metov, ob tem pa slabo skakali v obrambi, tako da so Beograjčani brez večjih težav prihajali do drugih priložnosti. Crvena zvezda je nadzirala potek srečanja, pred zadnjimi desetimi minutami je vodila za osem točk (71:63), v nadaljevanju pa vodstvo zvišala tudi na 16. Blažič je skrbel, da se prednost ni še zvišala, Srbi so na koncu vknjižili zanesljivo zmago (93:82).

Prvi strelec ob zmagi je bil z 21 točkami Mitrović, Blažič je ob porazu dosegel eno manj.

Druga tekma, na kateri Cedevita Olimpija za nadaljevanje ABA-ligaške sezone nujno potrebuje zmago, bo v ponedeljek v Stožicah.

Iz ljubljanskega kluba so medtem sporočili, da je zeleni del tribun za ponedeljkovo tekmo s Crveno zvezdo, ki se bo začela ob 18.30, že skoraj razprodan.

Partizan upravičil vlogo favorita

Partizan je v drugem polfinalu na prvi tekmi upravičil vlogo favorita in prednost domačega terena. Po rednem delu lige ABA je bil drugi in imel tri zmage več od Budućnosti. Na prvi polfinalni tekmi so Podgoričane premagali z 82:66. Odločilno prednost so si priigrali že v prvem polčasu, ki so ga dobili za 13 točk. Z 19 točkami v vsega 27 minutah na parketu je bil prvi strelec beograjske ekipe Zach LeDay. Za preboj v finale igrajo na dve zmagi.

četrtfinale Cedevita Olimpija Krka
Sportal Bil je največji slovenski derbi, letos enostranski dvoboj že v četrtfinalu

Liga ABA, polfinale, prvi tekmi:

Četrtek, 12. maj:
Crvena zvezda :  Cedevita Olimpija 93:82 (26:23, 53:48, 71:63)  /1:0/

Dvorana Aleksandra Nikolića, gledalcev 6076, sodniki: Pukl (Slovenija), Nikolić (Srbija), Kardum (Hrvaška).
Crvena zvezda: Wolters 10, Davidovac 8 (2:2), Mitrović 21 (9:11), Kalinić 17 (1:1), Dobrić 5, Hollins 6 (2:2), Ivanović 16 (2:2), White 10 (3:4).
Cedevita Olimpija: Pullen 10 (0:1), Ferrell 4, Ejim 3, Murić 14 (2:2), Auguste 8 (2:4), Blažič 20 (3:5), Omić 11 (1:3), Dragić 12 (2:2).
Prosti meti: Crvena zvezda 19:22, Cedevita Olimpija 10:17.
Met za tri točke: Crvena zvezda 6:28 (Kalinić 2, Ivanović 2, Dobrić, White), Cedevita Olimpija 8:25 (Blažič 3, Pullen 2, Murić 2, Ejim).
Osebne napake: Crvena zvezda 19, Cedevita Olimpija 25.