ABA KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija liga ABA

Nedelja, 7. 3. 2021, 18.41

Liga ABA, 20. krog

Krka po dramatičnem zaključku na kolena spravila Mego

KK Krka : KK Cedevita Olimpija, superpokal | Košarkarji Krke so po dramatični končnici končali sedem tekem dolg niz porazov in na kolena spravili Mego. | Foto Urban Meglič/Sportida

Košarkarji Krke so po dramatični končnici končali sedem tekem dolg niz porazov in na kolena spravili Mego.

Košarkarji novomeške Krke so v  20. krogu lige ABA s 76:71 premagali Mego in končali sedem tekem dolg niz porazov v tekmovanju. Cedevita Olimpija je v soboto s 95:82 premagala Borac in vknjižila deveto zaporedno ABA-ligaško zmago. Ljubljančani so tako naredili nov korak proti končnici regionalnega tekmovanja.

Novomeščanom je na domačem parketu uspelo končati negativen ABA-ligaški niz, in to proti favoriziranemu moštvu, ki na lestvici zaseda četrto mesto. Krka je vodila praktično celotno srečanje, ob polčasu za devet, pred zadnjo četrtino za pet. Gostitelji so odlično odprli zadnji del, povedli za 13 točk (67:54), a nato trepetali za zmago.

Mega se je na krilih izjemno razpoloženega Filipa Petruševa (31 točk) približala na zgolj eno točko (72:71), imela priložnost za vodstvo, a Petrušev ni izkoristil nobenega prostega meta. Nato pa so gostje z nešportno tehnično osebno napako Krki odprli vrata do zmage. Slovenska ekipa je priložnost zgrabila z obema rokama, Nejc Barič je zadel oba prosta meta, zmago s 76:71 pa je potrdil Rod Camphor (15 točk). S točko več je bil pri Krki najboljši strelec Milan Milovančnović, Luka Lapornik jih je dodal 13.

Olimpija do devete zaporedne zmage  Cedevita Olimpija je v soboto nadaljevala zmagoviti niz. | Foto: ABA liga, Borac/Duško Radišić Cedevita Olimpija je v soboto nadaljevala zmagoviti niz. Foto: ABA liga, Borac/Duško Radišić

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Čačku upravičili vlogo favorita in pri (pred)zadnjem moštvu tekmovanja prišli do devete zaporedne ABA-ligaške zmage. Gostitelji so stik držali nekje do druge polovice uvodne četrtine, ko so še vodili s 15:14, nato pa so Ljubljančani hitro ušli. V prvih desetih minutah so dosegli 27 točk in vodili za sedem, ob polčasu so vodili za +14 (56:42), v nadaljevanju prednost zvišali tudi na 24, na koncu pa domačinom dopustili, da so se približali, a zmaga nikoli ni bila ogrožena. Trener Jurica Golemac je priložnost za igro ponudil tudi mladima Roku Radoviću in Luki Ščuki.

Najbolj razpoložen košarkar ob zmagi s 95:82 je bil Kendrick Perry z 21 točkami in osmimi skoki, Mikael Hopkins jih je dodal 14, kapetan Jaka Blažič 12. Pri Borcu se je Bryce Jones ustavil pri 26 točkah.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo regionalnega tekmovanja, v katerem poraza ne pozna že od decembra, odigrala čez teden dni pri Igokei.