Liga ABA, zaostala tekma

Visok poraz Krke, ki se je znašla v težavah

KK Krka, Rok Stipčević | Krka je visoko izgubila. | Foto Drago Perko/KK Krka

Krka je visoko izgubila.

Danes je bila v Novem mestu na sporedu zaostala tekma 13. kroga, na kateri je morala Krka priznati premoč FMP. Novomeščani so morali moštvu iz Beograda priznati premoč s 76:97 in so tako zabeležili poraz na zelo pomembni tekmi v boju za obstanek v ligi.

Krka je v Novem mestu na zaostali tekmi 13. kroga morala priznati premoč FMP. Dolenjci so ob polčasu zaostajali za štiri točke, v drugem polčasu pa povsem popustili in izgubili s 76:97. Najboljši strelec v domači ekipi je bil Rok Stipčević z 20 točkami, pri gostih pa je bil najučinkovitejši Stefan Lazarević z 19 točkami. FMP je zbral kar 17 skokov (21:38) in 13 asistenc (13:26) več od Krke.

Slovenska ekipa je tako na domačem parketu izgubila zelo pomemben obračun v boju za mesta, ki neposredno zagotavljajo obstanek v ligi ABA. Trinajsti poraz sezone jo sicer začasno drži na 11. mestu, a ima v nadaljevanju rednega dela zahteven spored, da si zagotovi najmanj 12. mesto.

Novomeščani bodo tekmo rednega 20. kroga odigrali v nedeljo doma proti Megi.