Sreda, 31. 1. 2018, 10.13

Liga ABA, 18. krog

Čančar tudi uradno MVP kroga

Crvena zvezda, Partizan | Foto ABA liga

Vlatko Čančar, ki je v torek prispeval levji delež k zmagi Mege nad MZT-jem, je tudi uradno postal MVP 18. kroga lige ABA, ki ga je z zmago nad Cedevito zaznamovala tudi Olimpija.

Vlatko Čančar | Foto: ABA liga Foto: ABA liga

Mega je v zadnjem tekmi 18. kroga visoko, z rezultatom, 106:77, ugnala MZT Skopje. Izstopal je slovenski reprezentant Vlatko Čančar, ki je vknjižil 22 točk, ujel 5 odbitih žog, soigralcem namenil 4 asistence, tekmecu pa dve blokadi. Z indeksom 29 je postal najkoristnejši igralec kroga.

Alen Omić, ki ima na začetku svoje poti v Beogradu težave z navijači, je tudi na drugi tekmi v dresu Crvene zvezde prispeval šest točk, dodal pa še skok, asistenco in blokado.

Olimpija je presenetila Zdovčevo Cedevito. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Olimpija je presenetila Zdovčevo Cedevito. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Olimpija je že v soboto tekmo v Tivoliju proti svojemu nekdanjemu trenerju začela odlično in v 22. minuti tekme vodila celo za 18 točk, nato pa je sledil nerazumljiv padec Ljubljančanov, ki so v vsega šestih minutah zapravili visoko prednost in v 28. minuti že zaostajali. Nato so se le zbrali in prišli do zmage. Odločilna koša je tik pred koncem dosegel Američan Jordan Morgan, ki je zadel prosta meta za zmago.

Crvena zvezda : Partizan 84:76
Dobrić 18, Lessort 13, Omić 6 (met za dve 2/4, prosti meti 2/4), skok, asistenca in blokada v 14 minutah; Veličković 20, Williams-Goss 17