7 let, 12 mesecev

Ponedeljek, 1. 6. 2015, 14.17

Le še dva "evropska" Slovenca se potita na parketu

Rabuza

Barcelona Boštjana Nachbarja je na dobri poti k uvrstitvi v finale španskega prvenstva, dobro pa kaže tudi Jaki Blažiču s Crveno zvezo. To sta tudi edina še aktivna slovenska košarkarja v Evropi.

Španski velikan Barcelona je visoko dobil obe domači tekmi polfinala proti Unicaji in potrebuje le še eno do uvrstitve v veliki finale. Na obeh tekmah je identično priložnost dobil Boštjan Nachbar, ki se na prvi tekmi ni vpisal med strelce, na drugi pa je dosegel dve točki.

V drugem polfinalnem paru med Valencio in Realom iz Madrida je rezultat 1:1 v zmagah, pri novopečenih evroligaških prvakih pa je obe tekmi, drugače kot v četrtfinalu, zunaj postave preživel mladi Luka Dončić.

Zelo dobro je minute prav tako v polfinalu izkoristil Jaka Blažič, ki je s Crveno zvezdo visoko premagal Mega Leks, nekdanji košarkar Olimpije in Slovana pa je za 13 točk potreboval le 15 minut. Z zmago je začel tudi glavni tekmec rdeče-belih Partizan, kjer pa Edo Murić zaradi vnovične poškodbe ramena ni igral.