7 let, 12 mesecev

poročilo Krka

Sobota, 31. 10. 2015, 19.57

Krka po preobratu ujela stik s sredino lestvice

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Aba premagali MZT Skopje z 72:68 (10:14, 29:37, 53:49).

Košarkarji Krke so zabeležili drugo zaporedno zmago v ligi Aba, skupaj z uvodnim nastopom v pokalu Fiba proti Portu tretjo v nizu. Z njo so se pridružili ekipam s sredine razpredelnice, ki imajo po osmih krogih petdesetodstotni izkupiček.

Novomeščani so skopski MZT strli v drugem polčasu, ki so ga dobili s 43:31. Pred tem so bili gostje trdno v sedlu in si že pred odmorom priigrali dvomestno prednost. Krka jih je ujela v 24. minuti, ko je prvič na tekmi povedla (38:37), vodstva pa nato praktično ni izpustila več iz rok.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih štirih minutah. Pri izenačenju na 62 je najprej zadel Ive Ivanov, nato je trojko dodal Mirko Mulalić, delni izid 7:0 pa je dopolnil Dušan Katnić z dvema prostima metoma. Prednost je Krka ohranila do konca in zmage ni več postavila pod vprašaj.

Prvi igralec tekme je bil Jure Lalić z dvajsetimi točkami, po deset v vsakem polčasu. Po dvanajst sta jih dodala Ivanov in Katnić.

Krko v prihodnjem tednu čakata dve gostovanji; v torek v pokalu Fiba v Frankfurtu ter v soboto pri Igokeji.