Liga NBA, 20. december

Še tretji zaporedni poraz Gorana Dragića

Goran Dragić | Foto Reuters

V noči na sredo so v ligi NBA odigrali enajst tekem. Od slovenskih košarkarjev je na parket stopil le Goran Dragić.

Miami Heat je tokrat gostil Orlando Magic. Tekma je bila odločena šele po drugem podaljšku, zmage pa so se veselili košarkarji Orlanda, ki so zmagali z izidom 130:136. Košarkarji Miamija se bodo še dolgo spominjali te tekme, saj so imeli minuto pred koncem rednega dela pet točk prednosti, a jim je ni uspelo ohraniti. Podobno je bilo v prvem podaljšku, ko je Vročica 40 sekund pred koncem vodila za štiri točke in tudi to prednost zapravila. V drugem podaljšku so več zbranosti pokazali gostujoči košarkarji in zasluženo slavili.

Pri Orlandu sta bila najbolj razpoložena Nik Vučević in Evan Fournier, potem ko sta oba dosegla 26 točk, Vučević pa je ob tem zbral 12 skokov. "Borili smo se in to se nam je poplačalo," je po tekmi povedal Fournier.

Pri Miamiju je z 32 točkami blestel Tyler Johnson, kar je tudi njegov rekord. Hassan Whiteside je prav tako dosegel 32 točk in dodal 15 skokov. Slovenski košarkar Goran Dragić je tokrat za svoje moštvo prispeval 19 točk, pet podaj in štiri skoke. Trener je Gogiju ta večer namenil 45 minut. Za košarkarje Miamija je bil to že tretji zaporedni poraz.

New York je doma premagal Indiana Pacers z izidom 118:11, slovenski košarkar Saša Vujačić pa tudi tokrat ni dobil priložnosti.