Mario Hezonja Crvena zvezda Armani Milano Anadolu Efes Real Madrid Barcelona Bayern München Zoran Dragić Žalgiris Žan Mark Šiško Jure Zdovc Evroliga

EVROLIGA, 12. KROG

Zdovčevi izgubili pri vodilni Barceloni, Hezonja in soigralci utišali sovražni Pionir

navijači Crvena zvezda Pionir | Unics Kazan je utišal razgreti Pionir. | Foto ABA liga/Dragana Stjepanović

Unics Kazan je utišal razgreti Pionir.

V peklenskem vzdušju dvorane Pionir, do Maria Hezonje tudi sovražnem, je Unics Kazan v 12. krogu evrolige prišel do zmage nad Crveno zvezdo z 98:78. Vodilna Barcelona je s 96:73 odpravila zadnji Žalgiris, ki ga vodi Jure Zdovc, in se vrnila na prvo mesto. Drama med Asvelom in Monacom je za točko pripadla prvemu, Olympiacos do zanesljive zmage v Milanu.

Unics Kazan je polovico naloge na poti do sedme zmage v sezoni naredil že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 26:16. Še posebej razpoložen je bil Hrvat Mario Hezonja (17 točk). Zadeval je predvsem v prvem polčasu in bil ob tem deležen neprimernih žaljivk s tribun kultne beograjske dvorane Pionir. Ta se je ob koncu prvega polčasa, ko se je Crvena zvezda vsaj nekoliko približala, tresla, kot radi rečemo.

A v drugem polčasu so gostujoči košarkarji utišali domače navijače. Neustavljiv je bil John Brown, ki je zadel devet od 12-ih metov iz igre (18 točk). Uncis je odlično metal tudi izza črte za tri točke – 15 trojk ob 48-odstotno učinkovitosti. Pet jih je zadel Isaiah Canaan (17 točk), tri iz treh poizkusov pa Dmitrij Uzinskij (11 točk). Končni izid 98:78. Pa naj bi imela Zvezda najboljšo obrambo v ligi.

Jure Zdovc z Žalgirisom izgubil pri Barceloni. | Foto: Marko Metlas / MN Press / Sportida Jure Zdovc z Žalgirisom izgubil pri Barceloni. Foto: Marko Metlas / MN Press / Sportida

Žalgiris brez možnosti v Kataloniji

Potem ko je litovski klub dolgo lovil prvo zmago in nazadnje dosegel dve v nizu, je zdaj spet naletel na močnejšega tekmeca. Favorizirana Barcelona je visoko vodila že ob polčasu, v nadaljevanju pa ni prav nič popuščala in na koncu je bilo kar + 23.

Dragić je bil na igrišču slabih 17 minut, dosegel je devet točk in dodal še dva skoka. Pri gostih je Tai Webster dosegel 13 točk, za Barcelono pa Rokas Jokubaitis 15, Pierre Oriola pa 13.

Barcelona je s to zmago spet prva na lestvici, ima pa enak točkovni izkupiček kot madridski Real.

Evroliga, 12. krog:

Četrtek, 25. november:
CSKA Moskva : Bayern München 77:74
Clyburn 17, Voigtmann, Šengelia in Šved po 12; Hilliard 28, Thomas 17
Žan Mark Šiško (Bayern) je bil v kadru, a ni igral.

Barcelona : Žalgiris  96:73
Jokubaitis 15, 7 asist., Oriola 13; Webster 13, Blažević 10, Zoran Dragić 9., 2 sk. v 16:48