Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Klemen Prepelič Gašper Vidmar Alen Omić

Visok poraz Ljubljančanov, ki ostajajo brez evropske zmage, Dragić blestel

4

Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je visoko izgubila v Španiji. | Foto Grega Valančič/Sportida

Cedevita Olimpija je visoko izgubila v Španiji.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu Eurocupa v Badaloni v Španiji visoko (81:101) izgubili z Joventutom, za katerega igrata znana obraza z ljubljanskega parketa, Klemen Prepelič in Alen Omić. Prav Prepelić je bil s 17 točkami najbolj razpoložen strelec Špancev. Ljubljančani tako tudi po petih tekmah ostajajo brez evropske zmage. V dresu nemškega Ulma se je izkazal Zoran Dragić.

Ljubljansko moštvo je na začetku prve četrtine uspešno držalo stik z gostitelji, vodilo z 18:17, nato pa do konca uvodnih desetih minut povsem popustilo. Španci so do izteka prve četrtine z delnim izidom 12:1 ušli na +9 (28:19). Prednost gostiteljev je v drugi četrtini naraščala, vodili so tudi za 23 točk (61:38), na odmor pa odšli s +20 - Olimpija jim je dopustila kar 61 točk.

Tudi nadaljevanje se je odvijalo po notah Prepeliča, Omića in druščine, ki so zmaje držali na varni razdalji in v zadnjo četrtino vstopili z 19 točkami prednosti. To so v zadnjem delu zvišali na 26, na koncu pa zmagali z 20 točkami razlike.

Največ točk pri zmagovalcih je dosegel Prepelič (17, 7 skokov), Omić jih je dodal devet, vpisal pa še šest skokov. Pri zeleno-belih je bil najboljši strelec Codi Miller-McIntyre z 18 točkami, Marko Simonović se je podpisal pod 16 točk.

Zmaji po petih krogih še ne poznajo zmage, za Joventut je to tretja.

Strelski šov Dragića

Izjemno predstavo je v dresu ratiopharm Ulma za zmago proti Maccabi Rishonu prikazal Zoran Dragić. Slovenski košarkar je v dobrih 31 minutah dosegel 33 točk (5/10 za 2, 4/7 za 3, 11/13 prosti meti), v statistiko pa je vpisal še tri skoke in asistenco.

Peti krog EuroCupa sta odprla litovski Rytas in Venezia, za katero igra slovenski legionar Gašper Vidmar. Z 81:82 so slavili Italijani, Vidmar je v desetih minutah in pol igre dosegel dve točki, skok in dve asistenci.