Jurica Golemac Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 16. 12. 2020, 19.13

EUROCUP, 10. KROG

Cedevita Olimpija z novo stotico odpihnila Grke

KK Cedevita Olimpija | Olimpija je s 105:69 odpravila Prometheas in pred drugim delom tekmovanja zasedla drugo mesto v skupini. | Foto KK Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so po nedeljski ABA-ligaški stotici tudi v tekmi zadnjega kroga EuroCupa, v katerem so si že pred sredinim gostovanjem zagotovili napredovanje med najboljših 16, presegli sto točk in zanesljivo odpravili tekmeca. Pri grškem Promitheasu so slavili z 69:105 in vknjižili sedmo zmago v tekmovanju. Košarkarji Gran Canarie so s 67:56 premagali Trento in osvojili prvo mesto, tako da bo Olimpija v drugi del štartala z drugega mesta.

Še drugič v tednu dni se je Cedevita Olimpija udarila s Promitheasom, ki ga je pretekli teden v domačih Stožicah premagala s 77:73. Tokrat so bili Ljubljančani za razred boljši tekmec.

Grki so stik držali zgolj do prvih minut druge četrtine, zmaji so nato hitro ušli na +12, ob polčasu vodili za 11, nato pa v tretji četrtini domačinom nasuli kar 37 točk in v zadnjih deset minut vstopili s prednostjo 31 točk. To so v nadaljevanju zvišali na +39, na koncu pa slavili s 105:69.

KK Cedevita Olimpija | Foto: KK Cedevita Olimpija Foto: KK Cedevita Olimpija Največ točk ob zmagi, 18, je dosegel Jaka Blažič, v statistiko pa dodal še pet skokov in šest asistenc. 15 točk je prispeval Kendrick Perry, eno manj pa Mikael Hopkins, ki je pobral še osem žog.

Glavni trener Jurica Golemac je ob koncu priložnost za igro ponudil tudi najmlajšim, 18-letni Luka Ščuka je v sedmih minutah in pol vknjižil pet točk. Pri domačih je bil najboljši strelec Georgios Tanoulis z 12 točkami.

Nadaljevanje sredi januarja

Drugi del, v katerem bo nastopalo 16 moštev, se bo začel 13. januarja in končal sredi marca. Ekipe bodo razdeljene v štiri štiričlanske skupine, v četrtfinale na dve zmagi pa bosta napredovali po dve najboljši iz vsake skupine.

Grki so jim olajšali delo

"Nismo pričakovali tako lahke tekme. A Grki, ki niso imeli več možnosti napredovanja, so dali več priložnosti mladim. Tudi zaradi tega tako lahka zmaga," je bil po tekmi realen kapetan Jaka Blažič. S tem se je strinjal tudi trener Jurica Golemac, a pohvalil profesionalen pristop in čestital svojim košarkarjem za napredovanje. "Z mislimi smo zdaj že pri nedeljski tekmi s Crveno zvezdo v ligi ABA," pa je dodal Luka Rupnik, ki se je kot zadnji prišlek že zelo dobro ujel z ekipo.