16.28

Beno Udrih New York Knicks Miami Heat

Sobota, 25. 1. 2014, 16.28

Dragićevi zrežirali velik preobrat, Udrih le spremljal simultanko Anthonyja

Slovenski košarkar Goran Dragić se je s soigralci pri Phoenix Suns znova dokopal do zmage. Na gostovanju so bila Sonca boljša od Clevelanda. Beno Udrih je obsedel na klopi New Yorka.

Phoenix je na gostovanju pri Clevelandu zaostajal že za 20 točk (41:61), a se nato v tretji četrtini z rezultatom 25:6 vrnil med žive in na koncu celo slavil zmago z devetimi točkami razlike (99:90). K uspehu Sonc je svoj delež prispeval tudi slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je tekmo končal pri 15 točkah, 7 podajah in 5 skokih.

Beno Udrih v dresu New York Knikcs ni dobil priložnosti za igro. Na klopi je le spremljal simultanko Carmela Anthonyja, ki je sicer dosegel 35 točk, a iz igre vrgel kar 31 metov na koš.

Poseben dosežek je uspel članu New Orleans Pelicans Anthonyju Davisu, ki je igralcem Orlanda podelil kar sedem blokad, k zmagi pa dodal 22 točk in velikih 19 skokov.

Kevin Durant se je v ekipo Oklahome vrnil po poškodbi rame. In to še kako uspešno. Dosegel je 32 točk, 14 skokov in imel še 10 podaj. Oklahoma je nad Philadelphio slavila s 103:91. Za Duranta je bila to že deseta tekma po vrsti, v kateri je dosegel trideset ali več točk. S tem se je po dolžini omenjenega niza pridružil Kobeju Bryantu in Lebronu Jamesu, ki sta v zadnjih desetih letih prav tako nanizala deset zaporednih tekem s trideset ali več točkami. Bryant v lanski, James pa v sezoni 2005/06.