NBA Phoenix Suns Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić

Sreda, 21. 1. 2015, 18.06

Dragić kazensko presedel drugi polčas (video)

V ligi NBA je bilo odigranih kar 11 dvobojev. Na parketu je bil tudi Goran Dragić s Pheonixom, ki se ni naigral proti nekdanjemu klubu in tesno izgubil. Klay Thompson dosegel rekord kariere.

Goran Dragić ima za seboj tekmo, ki jo bo želel čim prej pozabiti. Nekaj več kot šest minut pred koncem tretje četrtine si je zaradi glasnih protestov proti sodniku prislužil tehnično napako, trener Jeff Hornacek pa ga je do konca tekme posadil na klop. Phoenix ima največ tehničnih napak v ligi, zato so sprejeli pravilo, da vsak igralec, ki dobi tehnično zaradi ugovarjanja sodniku, preostanek tekme preživi na klopi.

Gogi je tako v nekaj več ko 18 minutah na parketu sprožil petov metov in tekmo končal pri dveh točkah. Phoenix se je proti Houstonu vrnil v igro, potem ko je zelo slabo odprl tekmo in bil vse do konca v igri za zmago. Rakete so odločilni koš dosegle v zadnji sekundi po samostojni akciji Jamesa Hardna.

Neverjetno predstavo je za Golden State prikazal Klay Thompson, ki je dosegel kar 52 točk in postavil osebni rekord v ligi NBA, zadel pa je kar 11 od 15 poizkusov za tri točke in izdatno pripomogel k visoki zmagi nad Sacramentom z 126:101. Ameriški reprezentant je postavil tudi rekord lige NBA s 37 doseženimi točkami v tretji četrtini, ko je zadel kar devet trojk.