19.01

Nedelja, 27. 1. 2008, 19.01

Črni niz Slovana se nadaljuje

Košarkarji Geoplina Slovana so v 19. krogu lige NLB izgubili z FMP s 66:79.

Ljubljančani so v ligi NLB izgubili sedmič zapored oziroma desetič v zadnjih enajstih tekmah, tako da z drugim slovenskim predstavnikom v ligi, Heliosom, zasedajo zadnje mesto na razpredelnici, ki prinaša neposredni izpad iz lige. Sedem krogov pred koncem rednega dela je vse bližje scenarij, po katerem bo Slovenija v naslednji sezoni zastopana zgolj z dvema ekipama.

Slovanovci so tekmo sicer dobro pričeli in na krilih Clemonsa povedli z 18:9, toda FMP, ki je trenutno na robu uvrstitve v končnico, je v drugi četrtini vzpostavil ravnotežje. Tretji del igre je bil še relativno izenačen, odločilni udarec gostov pa je sledil na začetku zadnje četrtine. Z delnim izidom 11:2 so Srbi v 35. minuti vodili z 61:51, prednost pa so glede na večje število razpoloženih igralcev in premoč v večini elementov košarkarske igre mirno zadržali do konca.

Geoplin Slovan bo v naslednjem krogu gostoval pri Vojvodini, FMP pa bo imel priložnost, da doma vzame skalp še slovenskim prvakom iz Domžal.