12. 10. 2013,
20.10

Diego Ulissi

Sobota, 12. 10. 2013, 20.10

Ulissi prvi v zadnjih 18. letih z zmago na dirki za Pokal Sabatini in dirki po Emilii

24-letni Italijan Diego Ulissi je zmagovalec 96. kolesarske dirke po Emilii (1.HC). V enajstih dneh je član ekipe Lampre-Merida zmagal tri enodnevne dirke v Italiji.

Ulissi je odlično formo pokazal že pred mesecem dni, ko je v 19. etapi letošnje dirke po Španiji zasedel 2. mesto. Sledilo je novo 2. mesto na dirki GP Costa Degli Etruschi (1.1). Drugega oktobra je Ulissi zmagal na enodnevni dirki Milano-Torino (1.HC) in nato pretekli četrtek zmagal še na dirki za Pokal Sabatini (Velika nagrada mesta Peccioli). Ulissi je danes po osemnajstih letih postal prvi kolesar, ki je v isti sezoni zmagal dirko po Emilii in dirko za Pokal Sabatini. V nedeljo ga čaka še nastop na dirki prve kategorije, ki se imenuje Velika nagrada Bruno Beghelli. V primeru, da Ulissi zmaga tudi jutri bo postal prvi kolesar v vsej zgodovini omenjenih treh dirk, ki je zmagal vse tri v istem letu. Ulissi je letos dosegel že šest zmag. Na omenjenih enodnevnih dirkah v Italiji ni nastopil noben slovenski kolesar.