1. 9. 2011,
18.28

Četrtek, 1. 9. 2011, 18.28

Saganu že druga etapna zmaga na Vuelti

Slovak Peter Sagan je zmagovalec 12. etape kolesarske dirke po Španiji (2.WT). Bradley Wiggins zadržal rdečo majico vodilnega. Jani Brajkovič ostaja na 10. mestu.

Četrtkova 167 kilometrov dolga etapa je bila ena zadnjih na letošnji dirki, ki je ustrezala sprinterjem. Zato je bil morebitni pobeg že vnaprej obsojen na neuspeh. Vseeno so srečo poizkusili Ruslan Pidgornij (Vacansoleil-DCM), Jose Luis Roldan (Andalucia-Caja Granada), Luis Angel Mate (Cofidis) in Adam Hansen (Omega Pharma-Lotto). Četverica ubežnikov si je do oseminštiridesetega kilometra prikolesarila že več kot devet minut prednosti pred glavnino, na čelu katere so kolesarili kolesarji ekip Skil-Shimano in Leopard-Trek.

Sedemindvajset kilometrov do cilja Hansen ni mogel več slediti preostalim trem ubežnikom. Trinajst kilometrov do cilja se je ubežna trojica razbila, saj je bila glavnina že povsem blizu. Šest kilometrov do cilja sta bila Pidgornij in Mate ujeta. Sledil je zahteven ciljni sprint glavnine, v katerem je svojo drugo zmago na letošnji dirki dosegel Peter Sagan. Drugo mesto je zasedel John Degenkolb. Jani Brajkovič je etapo končal na 35. mestu in v primerjavi s tekmeci, ki so uvrščeni za njim v skupnem seštevku, pridobil nekaj sekund. V skupnem seštevku ni prišlo do sprememb. Bradley Wiggins ostaja odet v rdečo majico vodilnega.

V petek bo na sporedu 158 kilometrov dolga etapa. Kolesarje čaka ena najzahtevnejših etap na letošnji dirki. Profil etape pove, da se bodo kolesarji vzpenjali ali spuščali s klanca. Na sporedu bo pet kategoriziranjih vzponov. Ravnih, glede na profil, bo le zadnjih 20 kilometrov.