Španija Jani Brajkovič Grega Bole Matej Mohorič Matej Mohorič Simon Špilak Primož Roglič Primož Roglič

Četrtek, 6. 4. 2017, 17.49

Dirka po Baskiji, 4. etapa

Primož Roglič zmagovalec četrte etape na dirki po Baskiji! #video

Slovenski kolesar Primož Roglič (Lotto NL Jumbo) je zmagovalec četrte etape dirke po Baskiji. Na 174 kilometrov dolgi preizkušnji od Donostie do Bilbaa je za dve sekundi premagal Avstralca Michaela Matthewsa (Sunweb), tretji je bil Italijan Giovanni Visconti (Bahrain-Merida).

Sedemindvajsetletni slovenski as je v zadnjih treh kilometrih pred ciljem v Bilbau trikrat napadel razredčeno glavnino, poskusa na zadnjem vzponu in spustu etape se mu nista posrečila, tekmecem je ušel šele na ravnini pred ciljno črto.

"Vedel sem, da je to pravi trenutek"

"Bili so številni napadi in ko sem se znašel v ospredju, sem vedel, da je to pravi trenutek. Napadel sem in naredil vse, da sem zadržal prednost," je  za spletno stran svojega kluba LottoNL-Jumbo razlagal Roglič in dodal: "Pritiskal sem na vso moč vse do cilja. Brez besed sem, zelo sem zadovoljen z današnjim razpletom."

Špilak v času glavnine

Z dvema sekundama zaostanka je ciljno črto prečkal tudi Simon Špilak (Katuša) in v etapi zasedel 24. mesto. Matej Mohorič (UAE Team Emirates) je bil danes 74., Jani Brajkovič 115., Grega Bole (oba Bahrajn-Merida) pa 126. Skupno so za drugim Rogličem in 25. Špilakom razvrščeni na 69. mesto (Brajkovič), 89. (Mohorič) in 130. (Bole).

Roglič lahko zdaj napade skupno zmago

Z današnjim uspehom je Roglič v skupni razvrstitvi dirke napredoval s 17. na drugo mesto, pred njim je le še Španec David de la Cruz. V petek je na sporedu 140-kilometrska kraljevska etapa od Bilbaa do Eibarja, dirka pa se bo končala v soboto s posamičnim kronometrom v Eibarju.