Bjorg Lambrecht evropsko prvenstvo Remco Evenepoel

Četrtek, 8. 8. 2019, 17.07

ALKMAAR, EVROPSKO PRVENSTVO V CESTNEM KOLESARSTVU

Čustveni Evenepoel zmago na EP posvetil preminulemu prijatelju

Mladi belgijski kolesar Remco Evenepoel je na evropskem prvenstvu v nizozemskem Alkaarju osvojil zlato kolajno v kronometru in s tem še enkrat potrdil svojo nadarjenost. Na nekaj več kot 22 kilometrov dolgi progi je za 19 sekund premagal Danca Kasperja Asgreena, bronasto kolajno je osvojil Italijan Edoardo Affini.

Za 19-letnim Belgijcem je odličen teden, saj je v nedeljo dobil tudi svojo prvo dirko svetovne serije, najhitrejši je bil na klasiki v San Sebastianu.

"Ne morem verjeti, kaj se mi dogaja. Zmaga v San Sebastianu, zdaj zlata kolajna na mojem prvem evropskem prvenstvu v članski kategoriji," je solzami v očeh dejal Evenepoel, ki kar ni mogel prenehati jokati. Razlog za to tiči v smrti njegovega rojaka in prijatelja Bjorga Lambrechta, ki se je v ponedeljek smrtno ponesrečil na dirki po Poljski.

"Pred začetkom sem rekel moštvenim kolegom. Danes bom dirkal za Bjorga in sem zanj tudi zmagal. Zmaga gre tako v nebesa," je s pogledom v nebo razlagal Belgijec.

Pred moško dirko so se v vožnji na čas na isti progi merili tudi ženske, dekleta do 23 let in fantje do 23 let.

Pri ženskah je zmagala Nizozemka Ellen Van Dijk pred Liso Klein in rojakinjo Lucindo Brand, pri mlajših članicah se je zlate kolajne veselila Nemka Hanna Ludwig, pri mlajših članih pa sta dvojno zmago Danski privozila Hohan Price-Pejtersen in Mikkel Bjerg.

Od Slovencev je danes kolesaril le Nik Čemažar, v konkurenci do 23 let je z zaostankom minute in 53 sekund zasedel 27. mesto.