Thermometer Blue 0,08

Alberto Contador

Nedelja, 5. 6. 2016, 15.52

Contadorju prolog na kriteriju Dauphine

Španski kolesar Alberto Contador (Tinkoff) je zmagovalec prologa na kriteriju Dauphine, ki velja za pripravljalno dirko za vsakoletni Tour de France. Drugo mesto na 3,9 kilometra dolgem uvodu v mestu Les Gets je s šestimi sekundami zaostanka osvojil Avstralec Richie Porte (BMC), tretji je bil Britanec Chris Froome (Sky).

Dvakratni zmagovalec dirke Tour de France Alberto Contador je danes v francoskih Alpah dobil uvod 68. kriterija Dauphine. Španec je z gorsko vožnjo na čas, dolgo slabe štiri kilometre, opravil v 11 minutah in 36 sekundah.

Na dirki nastopata tudi dva Slovenca, Luka Pibernik (Lampre-Merida) je bil danes 66. (+1:29), Borut Božič (Cofidis) pa pri repu razvrstitve na 175. mestu (+4:38).

Dirka se bo prihodnjo nedeljo končala v kraju Superdevoluy, lani je zmagal Froome.