Thermometer Blue 0

Edvald Boasson Hagen

Sreda, 10. 2. 2016, 17.41

Boassonu Hagenu kronometer in skupno vodstvo

Norveški kolesar Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) je zmagovalec tretje etape dirke po Katarju. Norvežan, ki si je s to zmago priboril tudi skupno vodstvo.

Hagen, ki je na progi ujel Marka Kumpa, ki je startal dve minuti pred njim, je dosegel svojo prvo kronometrsko zmago po letu 2009, takrat je bil najboljši na dirki Eneco Tour.

Drugi v skupnem seštevku je dosedanji vodilni Britanec Mark Cavendish, ki zaostaja 26 sekund, današnji kronometer pa je z zaostankom 44 sekund končal na sedmem mestu. Največji poraženec etape je bil rojak zmagovalca Alexander Kristoff, ki je zaostal 58 sekund in v skupnem seštevki z drugega padel na peto mesto.

Na dirki po padcu Matje Mohoriča nastopata še dva Slovenca v dresu Lampreja - Kump in Luka Pibernik. Slednji je bil danes najboljši Slovenec na 51. mestu, zaostal je 1:28 minute. Kump je bil 120. (+2:12), skupno je 47., Pibernik je 81.

Četrtkova četrta etapa bo kolesarje preko 189 kilometrov popeljala od mest Al Zubarah Fort do Madinat Al Shamal, odločal naj bi jo skupinski sprint, enako velja za petkovo zadnjo etapo.