8.28

7 let, 12 mesecev

Petek, 1. 5. 2009, 8.28

Vancouver premočan za Chicago

V noči na petek je bila v severnoameriški hokejski profesionalni ligi NHL odigrana prva polfinalna tekma zahodne končnice. Vancouver je slavil zmago nad Chicagom.

Hokejisti Vancouvra so imeli pred zadnjo tretjino tekmo takorekoč "rešeno". Po golih Pavola Demitre, Henrika Sedina in Ryana Keslerja so pred zadnjo menjavo strani in gladenjem ledu vodili s 3:0 ter zato lahko pripravili obrambno taktiko, s katero bi obdržali prednost. Vse to pa je bil račun brez krčmarja oziroma hokejistov iz Chicaga. Patrick Kane dvakrat in David Bolland sta dobrih pet minut pred koncem izid poravnala.

Vprašanje o zmagovalcu prve tekme je bilo spet odprto. Domačim je zmago zagotovil Sami Salo, ki je 1:13 minute pred koncem spet povedel Vancouver v vodstvo, Ryan Johnson pa je 16 sekund pred koncem postavil končni izid, ko so gostje zamenjali vratarja Nikolaja Habibulina s šestim igralcem v polju. Habibulin je na tekmi zbral 22 obramb, domači vratar Roberto Luongo pa 28, kar priča o terenski premoči igralcev iz Illinoisa.

Druga tekma bo na sporedu v noči na nedeljo, prav tako v Vancouvru. V noči na soboto pa bosta na sporedu dva obračuna. Anaheim bo gostoval v Detroitu, Carolina pa v Bostonu.