15.13

HDD Olimpija Black Wings Linz liga EBEL

Torek, 14. 10. 2014, 15.13

Urbas zadel za visoko zmago Celovčanov, polom Zmajev

Potem ko je Olimpija v torek z visokim porazom (1:8) odprla 11. krog, je visok poraz (1:6) doživel tudi Beljak Klemena Pretnarja, ki ga je nadigral Salzburg. KAC do zmage s pomočjo Jana Urbasa.

Zmaji so proti Linzu igrali brez Mihe Pesjaka, Gregorja Koblarja, Igorja Cvetka Roka Lebra in Ivana Šijana, ki na igro še niso bili pripravljeni. Že v prvi tretjini tekme v dvorani Tivoli se je mreža tresla le na ljubljanski strani. V 12. minuti je domačega čuvaja mreže Andyja Chioda premagal Brian Lebler, končni izid prve tretjine pa je v 18. minuti postavil Andrew Jacob Kozek. Kanadski napadalec Linza je v drugi minuti druge tretjine vodstvo gostov povišal na 3:0, v 24. minuti tekme pa so po strelu Fabia Hoferja Črna krila vodila že s 4:0. Strelec prvega gola na tekmi, Lebler, je ob koncu druge tretjine zadel za neulovljivo vodstvo Linza s 5:0. Chioda je v ljubljanskih vratih zamenjal Aleš Sila in tudi hitro prejel gol. Teniških 6:0 je namreč postavil Jason Ulmer, nato na 7:0 povišal Curtis Murphy, v 39. minuti pa so navijači vendarle dočakali prvi gol Olimpije, na 1:7 je znižal Jure Sotlar. V 51. minuti je svoj tretji gol na tekmi dosegel Kozjek.

V predčasno odigrani tekmi 21. kroga so Dunajčani premagali Dornbirn in ostali na prvem mestu ligaške lestvice.