NHL Colorado Avalanche New York Rangers New York Islanders Toronto Maple Leafs

Torek, 6. 2. 2024, 7.17

LIGA NHL, 5. FEBRUAR

Rangers do zmage na derbiju

New York Rangers | Rangers so bili boljši po podaljšku z 2:1 nad Colorado Avalanche. | Foto Reuters

Rangers so bili boljši po podaljšku z 2:1 nad Colorado Avalanche.

V ligi NHL se po koncu tedna, ki je bil v znamenju revijalne tekme zvezd All Star, nadaljuje redni del sezone. Ponoči sta bili na sporedu dve tekmi, na obeh sta slavili ekipi iz New Yorka. Islanders so s 3:2 premagali Toronto Maple Leafs, Rangers pa so bili boljši po podaljšku z 2:1 nad Colorado Avalanche.

Na derbiju najboljših ekip metropolitanske in centralne skupine so bili boljši hokejisti NY Rangers. Odločilni zadetek v drugi minuti podaljška je prispeval Alexis Lafreniere.

Zadel je tudi Artemi Panarin, Jonathan Quick pa je zaustavil 31 strelov in Rangersom pomagal do druge zaporedne zmage.

Nathan MacKinnon je zadel za Avalanche, ki so pred tem zmagali trikrat zapored. Aleksander Georgiev je končal s 27 obrambami.

"To je bila velika zmaga nad res dobro ekipo. Želeli smo igrati boljšo obrambo in mislim, da smo res dobro opravili," je bil vesel Lafrenier.

V Torontu pa se ni izšlo za domačo zasedbo Javorovih listov.

Zmagali so tudi New York Islanders. | Foto: Reuters Zmagali so tudi New York Islanders. Foto: Reuters

Gostje iz New Yorka so bili podjetnejši že na začetku tekme, ko je v 11. minuti za vodstvo 1:0 zadel Mathew Barzal. A je že takoj na začetku druge tretjine obrambo gostov presenetil Mitchell Marner za izenačenje na 1:1.

Kyle MacLean je dve minuti kasneje gostom priigral novo vodstvo (2:1). V zadnji tretjini je John Tavares proti nekdanjemu moštvu zabil za novo izenačenje 2:2 ob številčni premoči. A je pobuda ostala na strani Otočanov, ki so imeli zadnjo besedo na tekmi. Za zmago je dobri dve minuti pred koncem zadel Pierre Engvall.