SP v hokeju 2022 Matjaž Kopitar risi slovenska hokejska reprezentanca

Četrtek, 28. 4. 2022, 20.59

pripravljalna tekma italija : slovenija

Slovenci ugnali člane elite

Beat Vocid19: Slovenija - Romunija slovenska hokejska reprezentanca | Slovenski hokejisti so dobili tudi predzadnjo pripravljalno tekmo pred domačim SP. | Foto Morgan Kristan/Sportida

Slovenski hokejisti so dobili tudi predzadnjo pripravljalno tekmo pred domačim SP.

Slovenska hokejska reprezentanca je odigrala še predzadnjo pripravljalno tekmo za domače svetovno prvenstvo divizije I, skupine A, (Tivoli, 3.–8. maj). V Pontebbi se je s pomerila članico elite Italijo in jo premagala z 2:1. Slovenci bodo zadnji pripravljalni test opravili v soboto na Bledu, kamor prihajajo še eni člani elite – Francozi.

Potem ko je pretekli teden s 3:0 premagala Madžarsko in Romunijo, s katerima se bo srečala tudi na SP, po podaljšku pa izgubila z Japonci, je slovenska vrsta danes v Pontebbi z 2:1 premagala še Italijo, članico elitne divizije svetovnega hokeja. Slovenci so igrali brez "nemškega" tria Jan Urbas, Miha Verlič, Žiga Jeglič.

V prvi tretjini, v kateri so gostitelji začeli agresivno, golov ni bilo, vratarja sta zanesljivo opravila delo, slovenski Matija Pintarič je preprečil veselje domačinov po treh lepih priložnostih Italijanov

So pa vsi zadetki padli v drugi tretjini tekme, za prva dva so poskrbeli risi. Lepo akcijo prvega napada je po podaji Roka Tičarja v 25. minuti z natančnim strelom končal Robert Sabolič. V 29. minuti je vodstvo gostov podvojil Tadej Čimžar, ki je po protinapadu sam zadrsal pred gol tekmeca in zadel. Slabo minuto pozneje pa so zadeli tudi domači. Na ledu so imeli igralca več, mrežo Matije Pintariča pa je zatresel branilec Bolzana Alex Trivellato. Italijani so v tem delu zadeli tudi vratnico.

Izbranci Matjaža Kopitarja, ki so iz tretjine v tretjino postajali nevarnejši, so v zadnjem delu povsem prevladovali, Italijani niso imeli več prave priložnosti za zadetek. Tudi Slovenci niso več zadeli, tako da je ostalo pri tesni zmagi risov.

Za igralca tekme na slovenski strani je bil izbran vratar Pintarič.

Do svetovnega hokejskega prvenstva drugega razreda v Tivoliju, ki se bo začelo v torek, bo slovenska reprezentanca odigrala še eno pripravljalno tekmo. V soboto ob 18. uri bodo izbranci Matjaža Kopitarja na Bledu gostili nesojene udeležence tivolskega prvenstva, Francoze. Po tej tekmi bo selektor določil ekipo za prvenstvo.

ruska hokejska reprezentanca Rusija Kanada hokej
Sportal Rusi se bodo pritožili na odločitev IIHF

Začetek proti Litovcem

Slovenci bodo svetovno prvenstvo odprli proti na papirju najslabšima tekmecema. V torek, 3. maja, ob 19. uri se bodo pomerili z Litvo, naslednji dan bodo igrali z Romuni, v petek, 6. maja, sledi obračun z Madžari, za konec pa se bodo v nedeljo, 8. maja, pomerili z Južno Korejo. Madžari in Korejci bodo ob Slovencih najresnejši kandidati za eno od prvih dveh mest in napredovanje med elito, ki je edini cilj naše reprezentance.

Zbor slovenske hokejske reprezentance, Bled
Sportal Slovenci dočakali okrepitve, Rusom odvzeli prvenstvo

Pripravljalna tekma, Pontebba

Četrtek, 28. april
Italija : Slovenija 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
0:1 Sabolič (Kuralt, Tičar, 25.), 0:2 Čimžar (Pance, 29.), 1:2 Trivellato (PP1, Hannoun, Petan, 30.)

Postava Slovenije: Matija Pintarič, Žan Us; Robert Sabolič, Rok Tičar, Anže Kuralt, Mitja Robar, Aleksandar Magovac; Žiga Pance, Tadej Čimžar, Ken Ograjenšek, Blaž Gregorc, Matic Podlipnik; Gregor Koblar, Nik Simšič, Luka Maver, Miha Štebih, Aljoša Crnovič; Jaka Šturm, Blaž Tomaževič, Miha Zajc, Žiga Urukalo, Miha Logar. Selektor: Matjaž Kopitar.

Spored SP divizija I, skupina A (Tivoli, 3.−8. maj)