• Messenger

Pričakovan poraz Terglavovih, Gračnar ni imel svojega večera, Goličič zadel

2

termometer

Salzburžani so na prvi tekmi lige prvakov z 1:4 izgubili proti danskemu prvaku Sonderjyskeju, Robert Sabolič je s Sparto ugnal Storhamar, Goličičev Gap in Grenoble Eda Terglava izgubila.

V petek je ligo prvakov spoznal trener Edo Terglav z Grenoblom. Njegovi varovanci so po pričakovanju izgubili proti češkemu prvaku Litvinov, ki je ob koncu slavil s 4:1.

Že v četrtek so avstrijski prvaki doživeli slab večer, ki ga bodo raje čim prej pozabili, saj se jim v Hamletovi deželi ni izšlo po načrtih. Luka Gračnar in soigralci so sicer sprožili več strelov kot nasprotniki (razmerje v strelih je bilo 33:21), a so imeli gostitelji veliko bolj razpoloženega vratarja. Joni Myllykoski je prejel le en zadetek, slovenski čuvaj mreže pa je moral štirikrat po plošček v svojo mrežo.

Bolje so jo odnesli člani Sparte iz Prage, ki so na terenu norveškega podprvaka Storhamarja v žep pospravili zmago, ki pa ni bila suverena. Čehi so bili strelsko sicer bolj razpoloženi (razmerja v strelih je bilo 38:21 za Sparto), a so domači v 36. minuti izenačili na 2:2. Za popolni izkupiček Saboličevih je v 48. minuti ob številčni premoči poskrbel Michal Čajkovski.

Proti favoriziranim gostom iz Züricha so prijetno presenetili člani Gapa, katerega dres nosi Boštjan Goličič. Švicarji – s "hat-trickom" je blestel še lani član Dunaja Kris Foucault – so sicer Francijo zapustili z zmago, a so se jim francoski podprvaki hrabro upirali. Slovenski napadalec je ob porazu podal za znižanje na 3:4, pet minut pred koncem pa še znižal na 4:5, a je na žalost Francozov ostalo pri tem rezultatu.