4 leta, 9 mesecev

liga INL HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled HDD Sij Acroni Jesenice

Sobota, 17. 1. 2015, 10.07

Povratnik zadel za zmago Slavije, Celjanom točka proti Kitzbühlu

Slavija nadaljuje dobre predstave v drugem delu lige INL, tokrat je v gosteh premagala Triglav. Celjani so Kitzbühlu premoč priznali po kazenskih strelih, Jeseničani in Blejci brez točk.

Jeseničani so dobili prvo tretjino, ko sta zadela Marjan Manfreda in Miha Pesjak. A gol domačih takoj ob začetku druge je napovedal preobrat, kar so hokejisti Lustenaua potrdili z vodstvom 4:2 v 45. minuti, Damir Ejup je s tretjim gorenjskim golom še vlil upanje za uspeh, toda domači so zadeli še dvakrat in zanesljivo zmagali.

Celjani so bili v igri za tri točke vse do zadnje tretjine. Nadoknadili so namreč začetni zaostanek 0:3, Žan Jezovšek, Blaž Knez z dvema goloma in Aljaž Ogrizek v 34. minuti pa so poskrbeli celo za vodstvo. A popolnega preobrata ni bilo, gostje so v zadnji tretjini izenačili, nazadnje pa odnesli dve točki po kazenskih strelih.

Blejci pa so tekmecem iz Kapfenberga dokončno priznali premoč v zadnji tretjini, ko je vodstvo 2:0 dvignil na 5:0. Ob koncu tekme je za lepši estetski vtis poskrbel Jernej Vodnjov.

V Kranju so začetno vodstvo domačih hokejisti Playboya Slavije izničili in povedli z zadetkom Gregorja Režka, za Triglav pa je izenačil Tadej Čimžar. Že na začetku zadnje tretjine pa je goste do zmage popeljal Luka Ščap.