Sreda, 10. 2. 2021, 6.59

Liga NHL, 9. februar

Kopitar in druščina ne najdejo poti iz krize #video

1

Anže Kopitar | Anže Kopitar je s 14 točkami najboljši kralj, a sam ne zmore premagovati tekmecev. | Foto Guliverimage

Hokejistom Los Angeles Kings v tej sezoni ne gre. V noči na sredo so gostili San Jose Sharks in izgubili po kazenskih strelih. To je bil za kralje že deveti poraz v tej sezoni in že peti zaporedni.

LA Kings očitno ne najdejo poti iz krize, potem ko so na domačem ledu doživeli nov poraz. Tokrat so bili po kazenskih strelih od njih boljši San Jose Sharks (3:4).

Kopitar in druščina so po prvi tretjini zaostajali že za dva gola. V polno sta zadela Timo Meier in Logan Couture. V drugi tretjini so se kralji uspeli vrniti. Za izid 1:2 je poskrbel naš Anže Kopitar, ki je zadel v sedmi minuti druge tretjine, za izenačenje pa je pozneje poskrbel še Dustin Brown.

V zadnji tretjini smo prav tako videli dva zadetka. Dustin Brown je domačo ekipo popeljal do vodstva 3:2, 45 sekund pred koncem rednega dela pa je za izenačenje (3:3) zadel Evander Kane.

V podaljšku zadetkov ni bilo in tekmo so odločali kazenski streli. Prvi je poizkusil Anže Kopitar, a Hrušičan ni uspel premagati vratarja San Jose Sharks Martina Jonesa … Odločilen gol je na koncu dal Logan Couture in zapečatil usodo kraljev.

Kako je bilo na ostalih tekmah?

Na preostalih tekmah so Florida Panthers z 2:1 premagali Detroit Red Wings, kanadski dvoboj med Ottawa Senators in Edmonton Oilers so s 3:2 dobili naftarji, še naprej pa meljejo branilci naslova v tekmovanju za Stanleyjev pokal, hokejisti Tampa Bay Lightning.

Tokrat so gostovali pri Nashville Predators in slavili visoko zmago s 6:1, kar je bila zanje obenem že šesta zaporedna zmaga, s katero so na vrhu skupine Discover Central. Steven Stamkos je zbral dva gola in podajo, Mathieu Joseph je prav tako dvakrat zadel, Brayden Point in Mihail Sergačev pa sta vsak k zmagi prispevala po tri podaje. Vratar Andrej Vasilevskij je zbral 32 obramb.

"Ta skupina igralcev enostavno ima tisto nekaj, kar je potrebno za zmage. Mislim, da se dobro znajdemo prav v vsakem položaju. Tekmeci so imeli načrt in so začeli zelo agresivno, pa smo jim enostavno odgovorili. Kakršna koli je že tekma, vedno lahko najdemo odgovor," je dejal Stamkos.

Hokejisti Dallas Stars so po podaljšku izgubili proti Chicago Blackhawks z 1:2, Vegas Golden Knights so bili s 5:4 boljši od Anaheim Ducks, Calgary Flames pa so s 3:2 ugnali Winnipeg Jets.

5. Anaheim        5   6    3   29:39    13
6. Minnesota      6   5    0   30:30    12
7. San Jose       5   5    1   32:40    11
8. Los Angeles    3   6    3   34:42     9