Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Nashville Predators Tampa Bay Lightning liga NHL

Torek, 9. 2. 2021, 8.00

Liga NHL, 8. februar

Prvaki neustavljivi v ligi NHL, najboljšega ima Toronto #video

1

Tampa Bay Nashville NHL | Branilci naslova iz Floride so vknjižili že peto zmago zapored. | Foto Reuters

Branilci naslova iz Floride so vknjižili že peto zmago zapored.

Hokejisti Tampa Bay Lightning so v severnoameriški ligi NHL s 4:1 premagali Nashville Predators in zabeležili še peto zaporedno zmago. S tem lanski zmagovalci Stanleyjevega pokala zasedajo vrh centralne divizije. Najboljši izkupiček v ligi pa imajo Toronto Maple Leafs, ki so v noči na torek ugnali Vanvouver Canucks s 3:1.

Anže Kopitar
Sportal Nov gol Kopitarja, nov poraz Los Angelesa

Tampa je na gostovanju v Nashvillu povedla v deseti minuti, ko je bil natančen Anthony Cirelli. Isti igralec je vodstvo povišal na začetku 34. minute, ko so imele strele na ledu hokejista več. V zadnji tretjini je na 1:2 znižal Dante Fabbro, gosti pa so nato dvakrat zadeli še v prazno mrežo prek Blaka Colemana in Stevena Stamkosa.

Kako je Tampa premagala Nashville:

Na desetih tekmah so varovanci zabeležili osem zmag. Le enkrat v zgodovini so branilci naslova sezono začeli bolje, in sicer Pittsburgh Penguins v sezoni 2009/10, ko so na desetih tekmah vknjižili devet zmag.

Javorovi listi še naprej ostajajo najboljše moštvo lige. Na vrhu povsem kanadske severne divizije imajo 21 točk, ponoči pa so vknjižili deseto zmago. Zanjo so zadeli Morgan Rielly, Auston Matthews in Alexander Kerfoot, na 1:1 pa je vmes za goste znižal Elias Pettersson.

Do gostujoče zmage s 3:1 je prišel tudi Edmonton proti Ottawi. Za Oilers so po vodstvu domačih, v šesti minuti druge tretjine je bil natančen Jevgenij Dadonov, zadeli Leon Draisaitl, Tyler Ennis in Josh Archibald. Connor McDavid je prispeval podajo za zadnji zadetek in ostaja najboljši strelec lige s 27 točkami, Nemec Draisaitl je po golu in podaji drugi s 25.

Dvoboj obeh ekip iz New Yorka so dobili Islanders z 2:0. Proti Rangers sta bila uspešna Casey Cizikas in Matt Martin. Columbus Blue Jackets so bili s 3:2 boljši od Carolina Hurricanes, po kazenskih strelih pa so zmago s 4:3 proti St. Louis Blues vknjižili hokejisti Arizona Coyotes.

Dvoboj med Minnesoto in Kopitarjevimi prestavljen

Vodstvo lige je zaradi okužb z novim koronavirusom prestavilo nekaj dvobojev Minnesota Wild, Buffalo Sabres in New Jersey Devils v tem tednu. Minnesota bo izpustila vsaj dva naslednja obračuna, od tega 14. februarja tudi proti Los Angeles Kings, za katere igra Anže Kopitar. Buffalo bo prav tako počival najmanj dve tekmi, New Jersey pa najmanj tri.

5. Anaheim        5   5    3   25:34    13
6. Minnesota      6   5    0   30:30    12
7. San Jose       4   5    1   28:37     9
8. Los Angeles    3   6    2   31:38     8