Četrtek, 8. 2. 2018, 7.29

Liga NHL, 7. februar

Kopitar strelec in podajalec ob zmagi Kraljev proti Edmontonu

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL s 5:2 premagali Edmonton Oilers, v dresu Kraljev pa se je izkazal slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je dosegel gol in podajo.

Kyle Clifford je Kralje popeljal v vodstvo po eni minuti in desetih sekundah igre. Adrian Kempe je vodstvo povišal po 58 sekundah igre v drugi tretjini, nato pa je Edmonton izenačil. Leon Draisaitl je zadel prvi, Connor McDavid pa drugi. Los Angeles je v tretjini tretjini prek Paula LaDueja spet povedel. V razmaku 43 sekund sta zatem zadela še Alex Iafallo in Kopitar, Hrušičan je pred tem podal za četrti gol.

Za Kopitarja in druščino je bila to druga zaporedna zmaga, potem ko so pred tem s 6:0 premagali Arizono.

Liga NHL, 7. februar:

Toronto Maple Leafs : Nashville Predators 3:2**
Kapanen, van Riemsdyk; Arvidsson,  Sissons

New York Rangers : Boston Bruins 1:6
Nash; Bergeron (2), Chara, Kuraly, Nash, Schaller

Los Angeles Kings : Edmonton Oilers 5:2
Clifford, Iafallo, Kempe, (Kopitar gol, podaja za četrti gol, igral 22 minut), LaDue; Draisaitl, McDavid