Carolina Hurricanes Ottawa Senators Vancouver Canucks liga NHL

Torek, 26. 1. 2021, 7.15

Liga NHL, 25. januar

Hokejisti Vancouvra ponižali Ottawo #video

Vancouver Canucks | Vancouver Canucks so visoko, s 7:1, doma premagali Ottawo.  | Foto Guliverimage/Getty Images

Vancouver Canucks so visoko, s 7:1, doma premagali Ottawo.

Ponoči je bila v ligi NHL odigrana samo ena tekma. Udarili sta se dve kanadski moštvi, pri čemer se je vse izšlo za Vancouver Canucks, ki so v domači dvorani Rogers Arena s 7:1 premagali Senatorje iz Ottawe. Tekmo je zaznamoval Brandon Sutter, ki je zadel prav v vsaki tretjini.

Hokejisti Vancouvra so povedli že v 9. minuti, ko je prvega od svojih treh zadetkov dosegel Brandon Sutter, ki je zabil še v drugi in zadnji tretjini ter se veselil svojega prvega hat-tricka v karieri.

Vrhunci obračuna med Vancouvrom in Ottawo:

Med strelce so se vpisali še Tyler Motte, Tanner Pearson, Quinn Hughes in Olli Juolevi, peti izbranec na naboru leta 2016, ki je zabil svoj krstni gol za Canucks. Dosegli so svojo drugo zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Čast gostujočega moštva je reševal Austin Watson, ki je bil uspešen v drugi tretjini.

Hokejisti Vancouvra so se z zmago dvignili na peto mesto povsem kanadske divizije, medtem ko na dnu z le eno zmago ostaja Ottawa.

Koronavirus meša štrene

Zaradi pandemije covid-19 je vodstvo lige NHL moralo prestaviti še eno tekmo - obračun med Carolino Hurricanes in Tampo Bay Lightning, ki bi moral biti na sporedu sinoči, bodo poskusili izpeljati 22. februarja.

Ekipa iz Severne Karoline je v novi sezoni nazadnje igrala 18. januarja. Zaradi virusa je v novi sezoni ostala že brez šestih tekem.

Anžeta Kopitarja in njegove Kralje v noči na sredo čaka gostujoči obračun z Minnesoto Wild. Na sporedu bo še 12 preostalih srečanj.

Liga NHL, 25. januar:

Vancouver Canucks : Ottawa Senators 7:1
B. Sutter 3, T. Motte, T. Pearson, Q. Hughes, O. Juolevi; A. Watson

Lestvice (zmaga, poraz, po podaljšku/KS, razmerje dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:

1. Vegas          5   1    0   19:12    10

2. Minnesota      4   2    0   18:15     8

3. St Louis       3   2    1   17:23     7

4. Colorado       3   3    0   18:15     6

5. Los Angeles    2   2    2   20:20     6

6. Anaheim        2   2    2   11:14     6

7. San Jose       3   3    0   19:21     6

8. Arizona        2   3    1   17:19     5