Ponedeljek, 25. 1. 2021, 6.47

Liga NHL, 24. januar

Kralji v drugem poskusu premagali St. Louis, Kopitar igralec lige #video

2

Anže Kopitar | Anže Kopitar je k zmagi Kraljev v St. Loisu prispeval gol in dve podaji. | Foto Guliverimage/Getty Images

Anže Kopitar je k zmagi Kraljev v St. Loisu prispeval gol in dve podaji.

Moštvo Los Angeles Kings s kapetanom Anžetom Kopitarjem se je ponoči še drugič v dveh dneh spopadlo s St. Louis Blues. Prvo tekmo so Blues dobili s 4:2, v drugi pa so bili s 6:3 boljši Kralji. Prvi gol te sezone je dosegel tudi Kopitar, ki je prispeval še dve podaji. S skupno desetimi točkami, ob enem zadetku ima še devet podaj, je 33-letni Hrušičan celo prvi igralec lige. To je prva letošnja zmaga LA Kings v gosteh.

Kralji so prvo tretjino končali z vodstvom 2:1, v drugi tretjini še dodatno pritisnili na plin in zabili tri gole, gostiteljem pa pri tem niso pustili niti do enega, v zadnji pa so se zadovoljili z enim zadetkom in tekmo končali s 6:3.

Za Kralje sta v prvi tretji zadela Alex Iafallo in Carl Grundstrom, v drugi so bili uspešni Gabriel Vilardi, Anže Kopitar in Lias Andersson, piko na i rezultatu 6:3 pa je postavil Drew Doughty.

Prvi igralec lige NHL

Kopitar je na 49 tekmah proti moštvu St. Louisa vknjižil že 54 točk - dosegel je 16 golov in prispeval 16 podaj. V letošnji sezoni je s skupno desetimi točkam - ob enem zadetku ima še devet podaj - prvi igralec lige.

Povečal je tudi prednost na lestvici hokejistov z največ asistencami. Prvi zasledovalec Jack Eichel jih je do zdaj zbral sedem.

Čast St. Louisa sta reševala Brayden Schenn, ki je odličnega vratarja Kraljev Jonathana Quicka, ki je sinoči zbral 27 obramb, prelisičil dvakrat, in Ryan O'Reilly.

Kopitarja in druščino naslednja tekma čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Minnesoti.

Odličen začetek lova na tisočico

Slovenski hokejski as, ki sicer vselej postavlja ekipo pred osebne dosežke, je odlično začel tudi pot proti magičnemu mejniku 1.000 NHL točk. V sezono je krenil s 1.073 tekmami in 950 točkami.

Da bi dosegel tisočico, bi potreboval skoraj točko na tekmo, Hrušičan je bil v zadnjih 14. sezonah blizu temu povprečju, dosegal je povprečno 0,89 točke na srečanje. Na uvodnih šestih obračunih je krepko izboljšal povprečje, trenutno je pri 960 točkah, do konca rednega dela sezone pa ostaja še 50 tekem.

Pred Kopitarjem je v lovu na 1.000 le še dolgoletni centralni napadalec Anaheim Ducks Ryan Getzlaf, ki je pri 968 točkah.

Vrhunci tekme med LA Kings in St. Louis Blues:

Liga NHL, 24. januar:

Chicago Blackhawks : Detroit Red Wings 6:2

Washington Capitals : Buffalo Sabres 3:4 (kazenski streli)

St. Louis Blues : Los Angeles Kings 3:6
Schenn 2x, O'Reilly; Iafallo, Grundstrom, Vilardi, Kopitar (v 21 minutah na ledu gol in dve podaji), Andersson, Drew Doughty

Lestvice (zmaga, poraz, po podaljšku/KS, razmerje dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:

1. Vegas          5   1    0   19:12    10

2. Minnesota      4   2    0   18:15     8

3. St Louis       3   2    1   17:23     7

4. Colorado       3   3    0   18:15     6

5. Los Angeles    2   2    2   20:20     6

6. Anaheim        2   2    2   11:14     6

7. San Jose       3   3    0   19:21     6

8. Arizona        2   3    1   17:19     5