Liga NHL, 23. oktober

Panterji še drugič v sezoni premagali Otočane

Florida Panthers | Florida Panthers so ugnali New York Islanders. | Foto Reuters

Florida Panthers so ugnali New York Islanders.

Hokejisti Florida Panthers, ki si po uvodnih šestih tekmah v severnoameriški ligi NHL delijo drugo mesto v prvenstvu za Stanleyjev pokal, so dosegli še četrto zmago v sezoni. Tokrat so na domačem ledu s 3:2 premagali New York Islanders.

Zadetek za zmago je v začetku zadnje tretjine dosegel Ryan Lomberg, domači ekipi pa je prednost uspelo zadržati do konca tekme.

Med strelce za Panterje sta se vpisala še Anton Lundell in Eetu Luostarinen, vratar Spencer Knight pa je zbral 23 obramb. To je bila še druga zmaga Panterjev nad Otočani to sezono po uvodni tekmi (3:1) 13. oktobra.

Oba zadetka je za goste, ki so izgubili še tretjo zaporedno tekmo, dosegel Anders Lee z igralcem več na ledu. Vratar Semjon Varlamov je zaustavil 29 strelov.

"Tekme proti Otočanom so vedno težke. A gre za utrujeno, veteransko ekipo, tako da smo morali napasti že na začetku, če smo želeli zmagati. To nam je uspelo. Jasno je bilo, da bo tekma po uvodni tretjini precej drugačna in da se bo treba boriti za vsak plošček," je dejal trener domačih Paul Maurice.

Philadelphia Flyers so na domačem ledu z 0:3 klonili pred San Jose Sharks, ki so slavili drugo zmago v sezoni. Visoko zmago so v Madison Square Gardnu slavili tudi hokejisti Columbus Blue Jackets, ki so domače Rangerje ugnali kar s 5:1. Pri gostih se je s 30 obrambami izkazal Danil Tarasov, ki je dosegel svojo prvo zmago v NHL.

San Jose Sharks so ugnali Philadelphio. | Foto: Reuters San Jose Sharks so ugnali Philadelphio. Foto: Reuters

S prav takšnim izidom, 5:1, so zmagali tudi Detroit Red Wings, ki so v domači dvorani ugnali Anaheim Ducks in dosegli tretjo zmago v sezoni.

Chicago Blackhawks so po preobratu v zadnji tretjini tesno, s 5:4, doma premagali Seattle Kraken. Jason Dickinson in Tyler Johnson sta zadela v razmiku 13 sekund proti koncu tretje tretjine in domačo ekipo po zaostanku popeljala do tretje zaporedne zmage v sezoni.

Anže Kopitar bo s svojimi Los Angeles Kings, ki so na uvodu v sezono nanizali tri zmage in štiri poraze, zdaj tri tekme odigral v domači dvorani. Prvo že v noči na torek po srednjeevropskem času, ko bo s soigralci gostil Tampo.